Sponsorlu BağlantılarTüm Sağlık Sorunlarınız için Tek Adres Hastalıklar Sebepleri ve Tedavileri

Düzenli olarak Türk kahvesi tüketmek

Türk kahvesi, üçüncü nesil kahvelerin aksine bildiğiniz gibi telve ile yapılıyor. Meğer ne varsa, telvede varmış, çünkü Türk kahvesi, antioksidan ve antikanserojen özelliklerini telvesinde saklıyor. (Devamını oku..)

»

Mucize bal

Bal bakteri barındırmadığı için doğal antibiyotik özelliği taşır, çok güçlü bir antioksidandır. Glikoz, fruktoz, demir, kalsiyum, fosfat, sodyum, klorür, potasyum, magnezyum gibi minerallerden oluşuyor. Ayrıca B1, B2, B3, B5, B6 vitaminleri açısından oldukça zengin bir besin kaynağı. Özellikle öksürüğe, uykusuzluğa, astım ve bronşit hastalıklarına iyi geliyor. (Devamını oku..)

»

Yaşam iksiri

Yıllardır tartışılan ve filmlere konu olan bir efsane ‘yaşam iksiri’ hakkında ilginç bir açıklama geldi.

Rus bilim insanları onu bulmuş olabiliriz diyor. Onları böyle konuşturan ise Sibirya’da buldukları eski çağlardan kalma bir bakteri.
Yaşlı bir fareye enjekte edilen bakteri fareyi tamamen değiştirdi. Fare oyunlar oynamaya başladı, hatta doğum yaptı. (Devamını oku..)

»

Peynirin tuzu azalıyor

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Galip Ekuklu, 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek “Peynir Tebliği”nin öngördüğü yeniliklere ilişkin, “Peynirin ambalajının içerisinde ne olduğu yazacak. Bunu bilinçli olarak alacaksınız. Yağlı, az yağsız, tuzlu, az tuzlu şekilde çeşitlendirme gelecek. Bu uygulama ile birçok hastalığın önüne geçilmiş olacak, Türkiye’de çokça görülen brusella hastalığına yakalanma oranı düşecek” dedi. (Devamını oku..)

»

Bunlar sizi hastalıklardan koruyor

Yeşil çay: Çayların çoğu yatıştırıcı etkilerinin yanı sıra, sizi soğuk algınlığından da korur. Ancak yeşil çay, antioksidan açısından fazlasıyla zengindir.

Turuncu besinler: Havuç, tatlı patates ve balkabağı gibi yiyeceklerin içerdiği beta karoten, vücutta A vitaminine dönüştürülür. (Devamını oku..)

»

Bu eşyalar mikrop saçıyor

Söz konusu araştırma, ortalama 9.4 kişi tarafından ortak kullanılan banyolarda dışkı organizmalarının yayılmasını mercek altına yatırdı.

Daily Mail’de yer alan habere göre; insan dışkısında bulunan çubuk şeklindeki dışkı organizmaları, mesela sifon çekildiğinde, hava yoluyla diş fırçalarına bulaşıyor. (Devamını oku..)

»

Acı kavuna dikkat

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Endüstri Bitkileri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fikret Akınerdem, yaptığı açıklamada, “acı kavun” bitkisinin Anadolu’da ”Cırtlak”, ”Cırt atan”, ”Ebu Cehil karpuzu” gibi isimlerle de anıldığını kaydetti. (Devamını oku..)

»

Dr. Gülseren Sulu, Sürekli uykusuz ve yorgunmusunuz

Fibromiyalji hastalığı, kişinin günlük yaşam kalitesini oldukça etkiliyor ve genellikle bu hastalık kadınları vuruyor…

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gülseren Sulu, genellikle kadınlarda görülen ve fizik muayenede hassas noktalarla karakterize olan fibromiyalji hastalığı hakkında açıklamalarda bulundu. (Devamını oku..)

»

Şiddetin hepsine karşı çıkın

Kolektif şiddetin bir şekli olan savaşlara bulaşan devlet sayısının son 50 yıldır belirgin arttığı bilinmektedir. Şiddet ve agresyon günümüzde artmakta mıdır? (Devamını oku..)

»

Anestezi uzmanlarının psikolojisi bozuk

Anestezi ve reanimasyon (yeniden canlandırma) uzmanlarıyla yapılan bir araştırma, her 5 doktordan birinin tedavi gerektirecek bir ruh sağlığı sorunu bulunduğunu düşündüğünü ortaya koydu.

484 anestezi ve reanimasyon uzmanıyla gerçekleşen araştırmaya göre, çalışanların yüzde 30’u nöbetlerinin algılarını bozduğunu söyledi. Yarısından fazlası ise meslek kaynaklı aşırı yorgunluk sorundan şikâyetçi. Türkiye’de yaklaşık 4 bin anestezi ve reanimasyon uzmanı bulunuyor. (Devamını oku..)

»

Dr. Önder Taylan Çifci, Okul döneminde omurga sağlığı

Öğrencilerin ağır sırt çantası taşımasının, okul sıralarında eğilerek oturmalarının ve bilgisayar başında saatlerce; neredeyse iki büklüm vakit geçirmelerinin, omurgada dejenerasyona neden olduğu belirtiliyor. İleride telafisi güç omurga sorunlarına yol açan bu durum, kamburluğa kadar varan hastalıklara sebep olabiliyor. (Devamını oku..)

»

Op. Dr. Ayşegül Sivri, Estetiğe karar vermek

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, estetik operasyonlarda karar aşamasının en önemli nokta olduğunu söyledi. (Devamını oku..)

»

Erkekler bu sorunu nasıl çözebilir

Sertleşme sorunu olan hastalarda sebep organik denilen bir hastalık ve duruma bağlı iken, bazı hastalarda da psikolojik sebeple sertleşme sorunu olabilmektedir. Bir çok hastada iki sebepte aynı anda bulunmaktadır.

Sertleşme sorunu yaşayan hastalar ilk olarak üroloji doktoruna gitmelidirler. Üroloji doktoru tarafından hastalığın başlangıcı ve gelişimi sorgulanarak öğrenilir. Hastanın kullandığı ilaçlar, geçirdiği ameliyatlar teker teker sorgulanır. Bu ön değerlendirme sonucunda gerek duyulursa kan tahlili, radyolojik görüntüleme (penil Doppler ultrason gibi) yapılabilir. Bu değerlendirme sonucu sertleşme sorunu nedenleri tespit edilmiş olur. (Devamını oku..)

»

Her gün tüketilen mucize gıdalar

Elma, limon veya yumurta; hemen hemen her gün tükettiğimiz yiyecekler arasında yer alıyor. Peki bu yiyeceklerin sayısız faydalarını biliyor musunuz? İşte potasyum, vitamin ve magnezyum kaynağı olan yiyecekler

Yeme alışkanlıklarımızı edinirken kriterlerimiz değişir. Kimimiz için lezzet, kimimiz için fayda; yiyeceklerimizi seçerken belirleyici özellik gösterir. Her ikisini de önemseyenler için harika bir liste hazırladım. Günlük hayatınızda devamlı tükettiğiniz bu lezzetli sebze ve meyvelerin ne gibi faydaları olduğunu bilmek istemez misiniz? (Devamını oku..)

»

Astımı önleyen bakteriler

Kanadalı uzmanların yaptığı araştırmaya göre bebeklikte “iyi bakterilere” maruz kalmak ileride astım hastalığı yaşanmasını önlüyor.

Dönüşümsel Tıp adlı bilim dergisinde yayımlanan araştırmada insan vücudunda yaşayabilen milyarlarca bakteri analiz edildi. (Devamını oku..)

»Saglikekibi.Com yasal uyarı: Bu site kişileri sağlık alanında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır.Sitemiz doktorunuzun yerini almayi hedeflememektedir. Hiç bir zaman sağlık konusunda tam bir bilgiye internetten ulaşılamaz bunun için bizzat bir uzman hekime yüz yüze başvurmak klinik muayeneden geçmek gerekir. bu sitede yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir.Sizlere aktardigimiz bilgiler, tavsiye niteliginde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi degistirmeye yönelik degildir. bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.Bilgilerin yanlis anlasilmasindan ve buna bagli olarak dogabilecek magduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altinda degildir siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. sağlık proplemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak kapsamlı hastanelerde muayene neticesinde bulabilirsiniz. o yüzden düzenli olarak yılda 2 defa chekup yaptırmanızı ve gerekli testlerden geçmenizi öneririz bu sitede yayınlanan resim, yazı ve diğer uygulamaların her hakkı sağlık ekibi com ‘ a aittir. kaynak gösterilmeden kullanılaması içeriğin izinsiz olarak farklı ortamlarda farklı sitelerde paylaşılması yasaktır.
Sağlık Bilgileri Sağlık Bilgileri Yandex.Metrica