Dişlere zarar veren alışkanlıklar

Dt. A. Doğan Bircan, günler çok yüksek bazı alışkanlıkları dişlerin zarar olasılığını göstermektedir ağız sağlığının dikkat çekmek için nasıl söyledi.

Prem zararlı alışkanlıkları ele, şunları söyledi:

“Şişe kullanımı: uyku gitmek için yardımcı olabilecek bir şişe besleme ile uyku bebeğin ağzını uyuturk Ama tatlı Bu dişler için tehlikeli ve zararlı hem Şişe uyurken şişenin ağzında uykuda olması gerekir… meyve suları, süt ve formül gıdalar. dişlere zarar verebilir ağızda kalan bu uğurda dikkat çekmek için kullanılması gereken biberonlarda uyku sonra bebeğin uyku yardımcı olmak.

Aşırı kahve ve sigara tüketimi: Çok fazla kahve size diş renk değişikliği tüketmek ve sararma çalışmalar zamanla görülebilir. Eğer dişlerinizin renk konusunda endişeleriniz varsa diş hekiminize danışın. Böyle diş ve dişeti hastalığına lekelenme oluşumunu veriyor sigara gibi diğer tütün ürünleri. Sigara içmek aynı zamanda dudak, dil ve ağız kanserine yol açabilir unutulmamalıdır.

Sıkıştırın dişler ve diş gıcırdatmak: Genellikle dişlerde kenetlenmesi alışkanlıkları o günler, bazen olur belli stres nedeniyle oluştu. Bu durumda, dişlerde aşınma, diş çürümesi ve dişeti resesyona yol açabilir. Gün boyunca, sert gıdalar tüketmemeye özen iyi bir fikirdir. Buna ek olarak, ev aletleri gibi kötü alışkanlıkları edinme yararlanacak hastaların tedavisi için kendi diş hekimine başvurun onlar için özel olarak hazırlanmış. Bu alışkanlıkları biri de botox alternatif çözümlerdir.

Asitli yiyecek ve bol daha fazla kullanım diş üzerinde şeker ve asit saldırısına oluşumuna yol açar enerji içecekleri tüketiminde Gün: Asidik besinler, enerji içecekleri ve meyve suları aşırı tüketmek. Gıdaların Bu tür çok hızlı daha dereceler tüketilen diş çürümesine yol açar. Özellikle, süt dişleri bebeklerde içecek ve yiyecek bu tür kesinlikle bebeklere verilmemelidir edilir. Suları bar şeker bakımından vitamin birçok türde taşıyan Aynı şekilde olsa çok yüksek bir orana sahiptir. Hazır Koşulları yemek ya da çok daha yararlı prosedür olacaktır dişlerini sıkmak için meyve suları yerine meyve suyu içmek için. Buna ek olarak, meyve suları daha az zararlı olacağını seyreltme dişlerin şeker miktarını azaltacaktır.

Gün boyunca, onlar sık ​​sık atıştırma yapmak: genellikle, özellikle şekerli gıdaların tüketimi, gıda maddelerinin oranını artırmak aralarında kalacağını, dişler arasında bir gün ve aperatifler yapmak. Bu nedenler genellikle ipi gıdalar tüketilmesi veya dişlerin hızlı çürüme diş fırçalama ile temizlenmiş değil neden olan.

Şişe kapakları açık ağız: Bu diş alışkanlıkları için oldukça zararlıdır. Dişlerin Çatlama, bu neden aşınma ve kırılmaları verir. Sakızlı şeker çiğneyin: olumsuz diş sağlığını etkilediği bilinen değil şekerli gıdalar. Bu tür sakız olarak ağızda kalan türler daha şeker malzemeler, özellikle diş çürüklerine verir.

Çatlak ve diş kırabilir dişleri piercing piercing dil. Benzer şekilde, dudak piercingler da benzer bir hasara neden olabilir. diş kaybına neden olabilir dişetlerini metal gövde dişeti sürtünmeyi zarar verebilir zamanla meydana geldi. Piercing ayrıca ağızda bakterilerin yuva zemin hazırlıyor.

Buz Çiğneme: Birçok gıda çiğnemek buz gözünde masum görünse de aynı zamanda diş çatlak ve buz kırmak için neden olabilir. Diş ağrısı zamanla oluşabilir. Çok sıcak gıdalar ve soğuk gıdalar dişlere çok zararlıdır. Daha hızlı diş çürümesine neden olan diş minesine zarar vererek yüksek dişleri çiğnenmiş kalemler ve iş nedeniyle strese diğer nesneler ya da sınıfta aşındırmak için: Ağız kalem ve benzeri nesneler üzerinde kafa yormak için.

Yeme bozuklukları: diş çürümesi neden Yeme bozuklukları, doğru beslenmek için yetersizlik özellikle tatlı tüketimi. Buna ek olarak, diş ve mide problemleri ve bu sorunun kaynaklanan kusma erime, aşınma ve diş çürümesi nedeni de kötü nefes neden olsa da.

Çok zorunlu ders: Çekirdek çit için; diş minesi ve arayüz giren çekirdek üzerindeki dişler ve oluklar oluşumu erozyonu diş ve diş etlerine zarar nedeni artık. ”

(İHA)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir