Sağlık Ekibi

    Sponsorlu Bağlantılar
Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, Koyuncu’nun beyninde

Diyarbakır’da beyninde tümör olduğu için 1 yıldan beri görmeyen 53 yaşındaki Adul Koyuncu, başarılı bir ameliyatla yeniden görmeye başladı. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan ameliyatta burundan kamerayla girilerek beyindeki tümörlü bölge alındı.
Free Image Hosting At Resim Yükle, Images Upload
Baş ağrısı ve görme sorunu nedeniyle 1 yıldan beri hastane hastane dolaşan 11 çocuk annesi Adul Koyuncu, Dicle Üniversitesi’nde ilk defa denenen kamerayla beyin ameliyatı sayesinde gözlerine kavuştu. Dicle Üniversitesi Beyin ve Omurilik ve Sistemi Cerrahı Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, Koyuncu’nun beyninde göz sinirlerine baskı yapan ?hipofiz edenumu’ tümörü tespit etti. Kulak Burun Boğaz uzmanı yardımcı Doç. Dr. Kağan Kamaşak ile birlikte kamerayla hastanın burnundan girerek ameliyat beyin ameliyatını gerçekleştiren Doç. Dr. Göçmez, operasyonun başarıyla tamamlandığını söyledi.

“İKİNCİ GÜN TABURCU EDİLECEK”

Hasta Adul Koyuncu’nun bıçaksız ameliyat yaptıkları için 1 gün müşahedede tuttuktan sonra taburcu edeceklerini kaydeden Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, “Kameralı burun yoluyla beyin tümörü Ankara, İstanbul İzmir, Kayseri’de yapılabiliyordu. Bunu ilk defa Diyarbakır’da denedik. Hasta bize yaklaşık olarak 6 ay 1 yıl arası görme bozukluğu ve baş ağrısı şikayetiyle geldi. Yapılan tetkikler sonucu göz sinirlerine baskı yapan hipofiz edenomu yani beyin tümörü olduğu tespit edildi. Bu ameliyat bıçaksız burundan endoskopik yolla yapıldığı için pansuman, yapılmıyor ve fazla tahribat olmuyor bunun hasta ameliyat olduğu gibi hemen ayağı kalkabiliyor. Bir gün hastanede kaldıktan sonra taburcu ediyoruz” dedi.

Gözlerine yeniden kavuşan 53 yaşındaki Adul Koyuncu, “Şiddetli baş ağrısıyla birlikte 1 yıl önce gözlerimi kaybettim. Hastaneleri dolaştım, herkes İstanbul veya Ankara’da ameliyat olmamı tavsiye ediyordu. (Diyarbakır’da ameliyat olma kör olursun) diyorlardı. İlk geldiğim zaman gözlerim görmüyordu. Şimdi görmeye başladım ancak, biraz başım dolanıyor. Yarın taburcu olacağım. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

Mehmet Kayahan- AHT

Aranan Kelimeler:

Soru Sormak için Resme Tıklayın

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »
Etiketler: , , , , ,

Doç. Dr. Cüneyt Göçmez, Koyuncu’nun beyninde Hakkında Yapılan Yorumları

  1. davut dedi ki:

    sayın hocam selam saygılarımla size bir sorum var benim ablamın yaklaşık 2.3 aydır sol gözünde bozukluklar görüldü son zamanlarda ikisine birden yansıdı izmirde emarlarını çektik fakat amelyat için çok risk taşıdığını söylediler internet uzerinde sizin yaptığınız amelyatlara baktım gayet başarılı ne yapa biliriz cevabınızı bekliyorum saygılarımla

  2. mehmet dedi ki:

    hocam selamu alıykum ben sanlı urfadan leyla kacmazın esı oncelıkle sıze ve ekıp arkadasınıza cok ama cok tesekur ederm 45 gun once yaptıgınız beyın amelıyatı cok basarılı oldu hocam sadece yuzundekı uyusuklar devam edıyor hocam ne zaman uyusuklar gıder ve ne zaman kontrole gelelım bızı bılgılendırırsenız cok sevınırız saygılarımla mehmet kacmaz.

Yorum Yaz

Sağlık Bilgileri Sağlık Bilgileri