Anasayfa     Doktora Sor     Pratik Bilgiler

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Dr. İlker Karabuğa, Böbrekten öyle bir tümör çıktı ki

Biga ilçesinde, bir hastanın böbreğinden 12 santimetre çapında tümör çıkarıldı.

İlçedeki özel bir hastanedeki operasyonu gerçekleştiren ekipte yer alan Üroloji Uzmanı Operatör Dr. İlker Karabuğa, yaptığı açıklamada, idrar yapma sorunuyla hastaneye başvuran 60 yaşındaki erkek hastanın böbreğinden 12 santimetrelik tümörün başarıyla çıkarıldığını söyledi.

Hastadaki sık sık idrara gitme, kesik kesik idrar yapma yakınmalarının, prostat büyümesi sorunu olabileceğini düşündürdüğünü belirten Karabuğa, şunları kaydetti:

”Buna yönelik tetkiklerinin yanı sıra tüm idrar yolları, böbrekler, mesane, prostat ve diğer organların genel değerlendirmesi için ultrasonografi yapıldı. Tetkiklerde sol böbrekte 12 santimetre büyüklüğünde tümör saptandı. Bu sonucu ne hasta ne de ben bekliyordum. Daha ileri inceleme yaptık ve bunun iyi huylu, basit bir kist ya da kitle olmadığı sonucuna vararak hastaya operasyon planladık. Genel cerrahi uzmanı Operatör Dr. Uğur Doğru ile tümörü 2,5 saatlik başarılı bir operasyonla sorun yaşamadan çıkardık. Hastayı 4 gün sonra taburcu ettik.”

Çıkarılan tümörün bir böbrek büyüklüğünde olduğu belirtildi.
AA

Aranan Kelimeler:

Dr. İlker Karabuğa, Böbrekten öyle bir tümör çıktı ki hastalığı ile ilgili doktoru teşhisi laboratuvar testleri belirtileri ve tedavisi hakkın da aşağıda yazı resim ve videolar sunulmuştur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Etiketler: , , , , ,

22 Kasım 2012
.


 

Sizde bu konu ile ilgili yorum yapabilir Soru Sorabilirsiniz

Yorum yaparken veya Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz