Kış aylarında saç dökülmesi

Kış aylarında tıpkı cildimiz gibi saç derilerimiz de kurumaya başlar.Kurumasıyla birlikte saçlar kırılmaya,kepek oluşumuna, dökülmeye daha fazla meyillenir.Bu sorunlardan kurtulmak için sizlere öneriler hazırladık…
Sıcak yağ bakımı: Saç derisindeki kurumadan dolayı oluşan tahrişi azaltmak ve saç derisini besleyip nemlenmesini sağlamak için saç bakım yağlarından yararlanabilirsiniz.

Bereler: Bereler sayesinde saç derisinin ve saçların soğuktan kurumasına bir nebze de olsa engel olunabilir.

Bakım serumları: Saç dökülmesini engellemek için bakım serumlarından kullanabilirsiniz.

Sağlıklı beslenmek: Bağışıklık sistemini güçlendirmek için özellikle kış aylarında vitamin almak çok önemlidir.Bağışıklık sistemi kuvvetlendikçe, vitaminler sayesinde saçlar da yeterince beslenir.

Protein içeren şampuanlar: Bu şampuanlar ile saçlarınızdaki dökülmelere engel olabilir, güçlü şekilde uzamalarını sağlayabilirsiniz.

Yüksek ısıdan kaçınmak: Maşa,fön,düzleştirici nedeniyle saçlar koparak dökülüyor.Kış aylarında çok sıcak suyla yıkanan saçlar derinin kurumasına neden olur.

Doktor Deva

Sorunuz varsa aşağıda ki linke tıklayın Deva

Doktora Soru Sormak için Tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>