Cinsel yaşamda bu hataları yapmayın

Gecenizi kabusa dönüştürebilecek büyük hatalardan bahsediyoruz. İşin uzmanlarından tavsiyeleri dinleyin ve yatakta bu yanlışlardan sakının.

1- Cinsel yolla bulaşan hastalıkları umursamamak

Partnerinize, size bir şeyler bulaştırmamak adına son zamanlarda test yaptırıp yaptırmadığını sormayı düşünebilirsiniz. Fakat Stanford University School of Medicine’dan Dr. Leah Millheiser’a göre, partnerinizden alacağınız yanıt size tam bir koruma sağlamayacaktır. “Eğer seks yaparken kondom kullanmıyorsanız, kendinizi riske atıyorsunuz demektir.” Bunu daha önce de duymuşsunuzdur. Fakat hiç olmadığı kadar dikkatli olmanız gerek. Çünkü Dr. Millheiser, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ile bel soğukluğunun tedavisinin giderek zorlaştığını söylüyor. Ona göre bu hastalıklar ilaçlara karşı direnç geliştiriyor.

2- Yağ bazlı kayganlaştırıcılar ile kondom kullanmak

Yanlış kayganlaştırıcı kullanımı ciddi sonuçlara yol açabilir. Hatta söz konusu anal seks olduğunda, partneriniz acil servisin yolunu tutabilir. Özetleyecek olursak, her kayganlaştırıcı aynı değil. Eğer yağ bazlı kayganlaştırıcı – buna hindistan cevizi yağı ya da zeytin yağı gibi doğal kayganlaştırıcılar da dahil- kullanıyorsanız, kondom kullanmamanız gerek. Çünkü bu kayganlaştırıcılar, kondomun yırtılmasına, dolayısıyla da işlevini kaybetmesine yol açıyor.

Eğer kayganlaştırıcı ve kondomu bir arada kullanacaksanız, su ya da silikon bazlı kayganlaştırıcı kullanın.

3- Vajinasına yiyecek sokmak

Eğer partnerinizin vajinasına meyve&sebze sokmayı düşünüyorsanız, parçaların içeride kalabilme riskini de göz önünde bulundurun ve bundan vazgeçin. Geceniz kabusa dönmesin.

4- Finiş çizgisine zorlamak

New York City seks terapistlerinden Dr. Stephen Snynder, işin sadece orgazm kısmına odaklanmanın, gerilim yaratacağı için cinsel sağlığınıza zarar verebilir. Herkes her seksin sonunda orgazm olacak diye bir kural yok. Eğer partneriniz orgazm olamıyorsa, bunu daha fazla zorlamamalısınız. Hatta, kendi başına orgazm olabilmesi için ona yardımcı olabilirsiniz.

5- Haddinden fazla çabalamak

Son olarak, abartmamanız gerektiğini söyleyelim. Eğer seksin süresini abartırsanız, partnerinizin vajinasında yaralanmalara neden olabilirsiniz. Aynı tehlike penisiniz için de geçerli. Kendinizi fazla zorlamanız, penisinizin kırılmasına neden olabilir.

Bunun yerine yavaşlayın ve başka bir pozisyon deneyin.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir