Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı , Göbek yağına karşı yeşil çay

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı, düz bir karına sahip olmak için kalori hesabı ile diyet yapmanın ve kulaktan dolma egzersiz programı uygulamanın asla yeterli olmayacağını belirtti.

Ağıllı, kalori hesabının sağlıklı beslenmeye atılan ilk adım olmasına rağmen, karbonhidrat, protein, yağ içeriği, gün içindeki dağılımı ve besinlerin spesifik özelliklerini dikkate almadan tek başına kalori hesabı yapmanın yarar getirmeyeceği söyledi.

Kalori yakmanın 20 yolu

GÖBEK YAĞLARINDAN KURTULMAK İÇİN DİYETTE SAĞLIKLI YAĞLAR GEREKLİ

Fast food ürünler, trans yağ içeren işlenmiş gıdalar, hayvansal kaynaklı yağlardan uzak durulmasının önemine değinen Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı, doğru yağlar, badem, fındık, ceviz, keten tohumu, avokado, balık yağı, zeytin ve zeytinyağının diyet programında yer alması gerektiğini söyledi.

B5 VİTAMİNİ VÜCUTTAKİ YAĞ SENTEZİNİ AZALTMAK İÇİN DİKKATE ALINMALI

Eda Ağıllı, B5 vitaminini; ısıya, aside ve alkaliye dayanıksız olup vücutta depolanamayan hassas bir vitamin olarak tanımlayarak şunları kaydetti:

“Günlük gereksinim için, 2 dilim tam tahıllı ekmek, 20 gram kurubaklagil, 200 gram karnabahar, 1 kase yeşil salata tüketmeniz yeterli ! Az yağlı hatta yağsız süt, yoğurt, peynir, kefir daha az kalori daha fazla kalsiyum içerir.”

GÜNDE 2 FİNCAN YEŞİL ÇAY VE 1 FİNCAN YEŞİL KAHVE

Klorojenik asidin, kavrulmamış kahvede daha fazla bulunduğunu ve yağ yakımını artırdığını belirten Ağıllı, en fazla yeşil çayda bulunan Kateşin’in de bağırsaklardan yağ atımını sağladığını ifade etti. Doğru beslenmede meyvelerin öneminin altını çizen Mayasante Polikliniği Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Eda Ağıllı, ananas, kivi, greyfurt, yaban mersini, mango, erik ile ahududunun yüksek antioksidan içeriği ile vücudun yağ depolama kapasitesini düşürdüğünü vurguladı.

Hızlı yağ yakmanın yolları

DOĞRU BİR ARA ÖĞÜN BEL ÇEVRESİNİ İNCELTİR

Arzu edilen bir karın yapısına sahip olmak için ara öğünün önemine dikkat çeken Ağıllı, uygulaması son derece basit ara öğün tavsiyesinde de bulundu:

“5 yemek kaşığı light yoğurt, ince 1 dilim ananas, 1/2 adet kivi, 1 yemek kaşığı yaban mersini, 10 adet badem, 1 yemek kaşığı keten tohumu, 1 tatlı kaşığı tarçın tatlı istediğinizi karşılarken, yağ yakımınız hızlanır.”

Uygulanan egzersiz sonrası yağsız protein tüketmenin metabolizma hızını artırdığını kaydeden Ağıllı, bunun da karın kaslarını koruma ve yağ kaybını destekleme anlamında önemli olduğuna işaret etti.

Aranan Kelimeler:


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir