Sağlık Ekibi

    Sponsorlu Bağlantılar
Doç. Dr. Öge Taşçılar ; Mide küçültme ile 75 kilo verdi

Zonguldak merkeze bağlı Kilimli Beldesi’nde 30 yaşından sonra hızla kilo alarak 90 kilodan 180 kiloya çıkan 39 yaşındaki Zaim Aydoğan, diyet ve ilaç tedavisi ile zayıflayamayınca mide küçültmesi ameliyatı oldu. Aydoğan, ameliyatın ardından 75 kilo vererek 105 kiloya düştü.

Kilimli’de bir perde mağazasında işçi olarak çalışan evli ve 3 çocuk babası Zaim Aydoğan, KOAH rahatsızlığının da etkisiyle 30 yaşından sonra hızla kilo almaya başladı ve 180 kiloya ulaştı.

Kiloları nedeniyle yürümekte güçlük çekmeye başlayan Aydoğan, Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Diyet ve ilaç tedavisiyle zayıflayamayan Aydoğan, doktorunun da tavsiyesiyle ameliyat olmaya karar verdi.

 

Aydoğan’a geçen yıl 1 Mart’ta, aynı hastanenin Genel Cerrahi Servisi’nde Doç. Dr. Öge Taşçılar tarafından mide küçültmesi operasyonu yapıldı. Aydoğan, ameliyatın ardından ilk 9 ayda 65 kilo verdi. Daha sonra 10 kilo daha veren Aydoğan, 105 kiloya düşerek ideal kilosuna yaklaştı.

Aydoğan, doktorunun tavsiyesi ile ameliyat olduğunu söyledi. Aydoğan, “Ameliyattan önce yürümekte bile zorluk çekmeye başlamıştım. Arabaya binemiyordum. Kıyafet bulamıyordum. Şimdi çok rahatım. 2 kilometre tempolu şekilde rahatlıkla yürüyebiliyorum. Ameliyattan sonra hiçbir sağlık sorunu da yaşamadım. Doktoruma teşekkür ediyorum” dedi.

Aydoğan, kiloluyken fotoğraf bile çektirmek istemediğini anlattı. Aydoğan, “O zaman fotoğraf çektirmiyordum. Parkta otururken bir arkadaşım kilolu halimle tek fotoğrafımı çekmişti. Ama şimdi gülerek fotoğraf çektirebiliyorum. Çok mutluyum” diye konuştu.

DHA

Aranan Kelimeler:

Soru Sormak için Resme Tıklayın

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »
Etiketler:

Doç. Dr. Öge Taşçılar ; Mide küçültme ile 75 kilo verdi Hakkında Yapılan Yorumları

 1. AHMET G. dedi ki:

  Bizler halk olarak doktorlarımızdan çok, mahalle doktolarımıza yada mahallemizdeki bir bilenimize danışırız herşeyimizi. Bu yüzden birçok olması gereken tedavide böylece boşu boşuna heba edilmiş ve yapılmamış olur. Bunun bence iki sebebi var. Birincisi mahalle doktorluğu inancını bir türlü içimizden atamamış olmak. (sanki onlar doktorlarımızdan iyi biliyorlarmış gibi)
  İkincisi de maalesef ve maalesef doktorlarımızda her gelene tamam ameliyat olman gerekir diyerek beş dakikada dışarı çıkartıp yeni bir müşteri alıyor olmasıdır. Türkiye genelinde okuma yazma oranımız belli ve buna görede anlayış ve kavrama yeteneğimiz de belli. Yani doktorumuz bizlerle biraz olsun konuşsun. Derdimizi kendi dilimiz ve anlayımışıza göre izah edelim. Nihayetinde de ortak bir paydada birleşip güven ortamında ameliyatımızı olalım. Gerçi son zamanlarda doktorlarımıza maşallah diyoruz. Güler yüzlü,dinleyen,bağırmayan ve insan olduğumuzu hatırlatan davranışlar gösterenler artık çoğunlukta.

  SON SÖZ: BİZ TEDAVİMİZE GİTTİĞİMİZDE BAŞIMIZDA DESPOT BİR KRAL DEĞİL BABACAN BİR DOKTOR İSTİYORUZ. BU DA BİZE MORAL VE GÜVEN VERİR……. SEVGİ VE HÜRMETLERİMLE

 2. sdgfg sfsdf dedi ki:

  öge beye nasıl ulaşabiliriz

 3. arzu dedi ki:

  Doktor beyi öncelikle tebrik ediyorum.yaptığı mide küçültme operasyonlarında ameliyat olan arkadaşlar çok fazla kilo verip yaşam kalitesi artırmıştır.zayıfladıkça yaşadığı hastalıkların çoğu azalmıştır.bulunduğumuz bölgede böyle değerli doktorlarımız olduğu için çok şanslıyız.ne olur bütün değerli hekimlerimizin kıymetini bilelim ve saygı duyalım. sağlık çalışanlarınında bir insan olduğunu unutmayalım lütfen.teşekkürler.

Yorum Yaz

Sağlık Bilgileri Sağlık Bilgileri