Anasayfa     Doktora Sor     Pratik Bilgiler

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Hamilelikte ( Gebelikte ) Hijyen

Hijyen kuralları günümüz kosullarında oldukça fazla önem tasımaktadır.Ufak yasta ögretilmesi gerekenhijyen kuralları,zorunluluk degil yasamımızın her anında olmalıdır. Ellerimizi yıkamak,belirli zamanlardayapılan bakımlar ve kendimize dikkat etmek bizi pek çok hastalıktan korur.

hizliresimyukle.com - Resmi tam boyutta görmek için Tıklayınız

Normal zamanlarda bukadar dikkat edilmesi gereken temizlik.Hamilikte çok daha fazla dikkat edilmesi gereklidir.Hamileliligin her devresinde temizlik kurallarına dikkat etmek önemli bir yer almaktadır. Hem hamileliginiyi gitmesi hem de anne ve çocugun saglıklı olması için gereklidir. Bu temizlik kurallarının en basındayıkanmak gereklidir. Haftada en az bir kere bir tabureye oturarak yada dus seklinde ılık bir sudayıkanmak oldukça yararlıdır.Yıkanmanın yanında dislerin bakımı da oldukça önemlidir.

Dis eti iltihabı yada dis çürüklerine budönemde çok daha fazla dikkat edilmelidir. Ellerimizin temizligine dikkat etmeli,tuvalete girmeden vesonrasında ellerimizi bol su ve sabun ile yıkamalıyız.Ellerimizi üç defa sabunlamak tuvalet sonrasıbakterileri öldürmeye yarar. Aynı zamanda iç çamasırlarımızı mutlaka her gün degistirmelisiniz.Hamileligin 7. Ayına dogru artık annenin memeleri dolgunlasır ve gerginlesir.

Bundan dolayı giyilensütyen mutlaka dar olmamalı ve pamuklu kumastan yapılmıs destekli sütyen olmalıdır.Bunların yanı sıra tercih ettiginiz giysiler sizi sıkmamalı,kolayca yıkanabilen ve ütülemesi kolaykumaslardan seçilmelidir. Topuklu ayakkabı seven bayanlar ise bu isteklerinden vazgeçmeli,ortapedikve rahat ayakkabılar seçmelidir. Ayrıca yapmanız gereken en önemli sey ise fazla sigara,çay,kahve vealkolden uzak durmalısınız.

Aranan Kelimeler:

Hamilelikte ( Gebelikte ) Hijyen hastalığı ile ilgili doktoru teşhisi laboratuvar testleri belirtileri ve tedavisi hakkın da aşağıda yazı resim ve videolar sunulmuştur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

10 Aralık 2010
.


 

Sizde bu konu ile ilgili yorum yapabilir Soru Sorabilirsiniz

Yorum yaparken veya Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz