Bacaklardaki kan pıhtısı teşhis ve tedavisi

Giriş derin ven trombozu (DVT) için

Arterler kendi duvarları içinde kalp kadar vücudun ulaşır. Veins önemli bir kas astarı olmayan kan pompalama basıncı dayanmak mümkün ve ince kasları var hiçbir şey geri fizyolojisi dışında kalp kan pompalıyor. Kalp Blood döner çünkü vücudun büyük kas damarları sıkmak vücudun hareket normal faaliyet onlar sözleşme olarak. Vücut hareketli normal etkinlikleri geri kalbe kan döner.

Orada bacak damarları iki tür; yüzeysel damarları ve derin damarlar vardır. Yüzeysel damarlar cildin hemen altında ve yalan kolayca yüzey görülmektedir. Derin damarlar gibi adını ima, bacak kasları içinde derin bulunmaktadır. Yüzeysel kan damarları gelen derin ven sistemi içine küçük delici damarlarında akar. Yüzeysel ve delici damarlar içlerindeki kan kalbin yöne sadece zaman damarlar sıkılmış olan akışına izin tek yönlü vanalar vardır.

Bacak derin venöz sistemde kan pıhtısı (trombüs) kendisi tehlikeli değildir. Durum hayatı tehdit edici hale ne zaman kan pıhtısı bir parça kapalı (emboli, plevral = emboli), seyahatleri kalp üzerinden aşağı pulmoner dolaşım sistemine sonlarının ve akciğer içinde teslim olur. Tanı ve derin ven trombozu (DVT) tedavisi pulmoner emboli önlemek içindir.

Yüzeysel toplar damarlardaki pıhtıları pulmoner emboli neden de tehlikeli değil çünkü bir elek derin ven sistemi girmesini önlemek için pıhtı gibi delici ven vanalar hareket. Bunlar Genellikle pulmoner emboli neden riski.

Resmi bir kan pıhtısı oluşur

Ne derin ven trombozu nedenleri nelerdir?

Kan akışı anlamına da gelmektedir; eğer durgun bir hale için pıhtı için potansiyel var. Damarlarında kan sürekli olarak rutin vücut tarafından parçalanırlar mikroskobik pıhtıları kurmakta olduğunu. Eğer pıhtı oluşumu ve çözümü dengesi değişmiş olduğunu, pıhtılaşma önemli oluşabilir. Bir trombüs varsa veya aşağıdaki durumlardan bir kombinasyon oluşabilir mevcut.

Hareketsizlik

Uzun süreli seyahat ve oturma, uzun uçak uçuşlar ( “ekonomi sınıf sendromu”), araba, tren veya seyahat gibi

Yatış

Cerrahi

Travma veya cerrahi veya döküm olmadan alt bacak için

Gebelik, 6-8 hafta sonrası yaratmak dahil

Obezite
Kan hiperkoagulabilite (pıhtılaşma normalden daha hızlı)

Ilaçlar (örneğin, doğum kontrol hapları, östrojen)

Sigara

Genetik yatkınlık

Polisitemia () kırmızı kan hücrelerinin sayısı arttı

Kanser
Travma damar için

Kırık bacağa

Bruised bacak

Komplikasyon ven bir invaziv prosedürün

Aranan Kelimeler:


  1. merhabalar,
    toplar damarımda pıhtı var. yaklasık 5 yıldır aynı hastalıkdan muzdarıbım. duzenlı olmasada varıs corbaı gıyıyorum. coumadıne ve daflon kullanıyorum. ancak cok uzun sure ayakta kalmamı gerektırecek bır meslegım var ve bu benım gundelık faalıyetlerımı ve ısımı oldukca etkılıyor. bu hastalıkdan tez vakıtte kurtulmak ıstıyorum, bır amelıyat yada alternatıf baska bır tedavısı mumkun mu? cevabınızı beklıyorum. ıyı calısmalar.

  2. arkadaşımın damar pıhtı vardı ,tedavi gördü ama tekrarlanırdı,çok ağrı olduğunda varis çorabı giyiyordu,biri gıda takviyesi tavsiye etti,adı Vison Antiox ( üzüm ekstresi ve ginkgo biloba) içeriyor Üzüm ekstresi kemikleşmiş vasküler lezyonları önler,damar duvarını güçlendirir,kütü kolesterol miktarını düşürür,ödemi azaltır,Ginkgo Biloba kanın pıhtılaşma sürecini önler,kan dolaşımını hızlandırır ,aldırdı ve 4 ay kullandı çok iyi şimdi varis çok az kaldı,ağrılar azaldı,bir tek fazla stres olursa ağrı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir