Omega 3 kapsülü kullanıyorum Sorusu

Merhaba,
Ben Omega 3 kapsülü kullanıyorum. Bunu nasıl içmem gerekiyor çiğneyerek mi yoksa çiğnemeden yutmam mı gerekiyor? Bide yemekten sonra mı içmem gerekiyor(yediğim yiyecek önemli mi)? Cevap için teşekkürler.
Cevap
Balıklardan ve diğer deniz hayvanlarından çıkarılan yağın kapsül ya da şurup haline getirilerek kullanılan formu günümüzde “balık yağı” olarak biliniyor. İçeriğindeki yüksek Omega 3 sayesinde doğrudan omega takviyesi olarak kullanılabiliyor.

Balık yağı, vücudun üretemediği ve besinler yoluyla alınabilen Omega 3 açısından zengindir. Balık yağının beyin gelişimine, kalp ve damar hastalıklarına olumlu katkıları olduğu, kolesterolü düşürdüğü, kanın pıhtılaşmasını önlediği, enerji sağladığı bilinmektedir. İltihaplı bağırsak ve böbrek hastalıkları ile romatizma tedavisinde, ayrıca araştırmalara göre kötü huylu hücreleri kontrol ettiği için kanser hastalıklarının tedavisinde Omega 3 kullanılmaktadır. Hücrelerin yaşlanmasını geciktirici özelliği ile anti-aging kürlerinde de Omega 3’e yer verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir