Sağlık Ekibi

    Sponsorlu Bağlantılar
Dev hastane geliyor

İkitelli’de toplamda 1980 yataklı 8 ayrı hastane kurulacak, ön yeterlilik alan 5 gruba nihai tekliflerini iletmeleri için 24 Şubat’a gün verildi

Her derde deva dev proje
Galeriye gitmek için tıklayınız
İstanbul İkitelli’de Kamu Özel Ortaklığı modeli ile gerçekleştirilecek entegre sağlık kampüsü için nihai teklifler 24 Şubat Cuma günü verilecek. İstanbul İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü yapım işleri ile ürün ve hizmetlerin temin edilmesi işi ön yeterlik ihalesi 18 Mart 2011’de yapılmış 5 grup ön yeterliliği geçmişti.

Galeri için tıklayınız…

İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu planlanan hastaneleri anlattı. Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Daire Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilere göre;

400 yataklı bölge hastanesi,

150 yataklı onkoloji hastanesi,

250 yataklı çocuk hastanesi,

300 yataklı kadın doğum hastanesi

150 yataklı kalp damar hastalıkları hastanesi,

250 yataklı nörolojik ve ortopedik bilimler hastanesi,

200 yataklı psikiyatri hastanesi,

200 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi,

10 yataklı yanık ünitesi,

50 yataklı travma merkezi ve

20 yataklı transplantasyon ünitesi olmak üzere toplam 1.980 yataklı entegre sağlık kompleksinin tasarımı, inşaatı, tefrişatı, tıbbi ekipmanın temini, tıbbi hizmet dışındaki hizmet ve alanların işletilmesini kapsayacak.

CERRAHPAŞA’DAN DA ÇAPA’DAN DA BÜYÜK
İkitelli’de kurulacak Sağlık Kampüsü, Türkiye’nin en büyük hastaneleri olan Cerrahpaşa’dan da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çapa Hastanesi’nden de büyük olacak. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin toplam yatak kapasitesi 1.654. Çapa’nın ise 1.335.

Diğer iki büyük hastane Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi’nin yatak kapasitesi 1.013 iken, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 993 hastaya yatarak sağlık hizmeti verebiliyor.

KİMLER YARIŞACAK?
Nihai teklif için çağrılan firmalar ise şu şekilde sıralanıyor:

1- A ve B Gayrimenkul Geliştirme İnşaat Yatırım A.Ş. – Samsung C&T Corporation – Ünal Akpınar İnşaat İmalat A.Ş. İş Ortaklığı.

2- Emsaş İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi Anonim Şti. – PBK Architects Inc. – Ascension Group Architects L.P. – Forcimsa Empresa Constructora, S.A. – Sürat Bilişim – May Eczane İş Ortaklığı.

3- Ic İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.-Techint Compagnia Tecnica Internazionale S.P.A. İş Ortaklığı

4- Türkerler İnşaat Turizm Madencilik Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi Anonim Şti. – Güriş İnşaat Mühendislik A.Ş. – Salini Construttori S.p.A İş Ortaklığı.

5- YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.- Inso Sistemi Per le Infrastrutture Sociali S.P.A. İş Ortaklığı.

Soru Sormak için Resme Tıklayın

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »
Etiketler:

Yorum Yaz

Sağlık Bilgileri Sağlık Bilgileri