Doğum gününde böbrek

Böbrek yetmezliği nedeniyle 6 yıldır diyalize bağlanan polis memuru Osman Eroğlu, doğum günü öncesi yapılan böbrek nakliyle hayata tutunmanın mutluluğunu yaşıyor.

 

Konya Emniyet Müdürlüğünde görevli Osman Eroğlu (35), 7 yıl önce tanıştığı Münevver’e ilk görüşte aşık oldu. Nişanlanan çiftin mutluluğuna Osman Eroğlu’na bir yıl sonra böbrek yetmezliği teşhisi konulmasıyla gölge düştü. Karamsarlığa kapılan Eroğlu’nun yanından hiç ayrılmayan nişanlısı Münevver, adeta genç adamın moral kaynağı oldu.

 

Bu dönemde günde 4 saat periton diyalize bağlanan Eroğlu, yaşamını çok sevdiği nişanlısı Münevver ile birleştirdi. Tedavisi devam ederken çiftin dünyaya gelen kızları mutluluklarını daha da arttırdı. 28 Şubat’ta doğum gününü kutlamaya hazırlanan Eroğlu ailesine ”uygun böbrek bulundu” haberi gelince aile apar topar hastaneye gitti.

 

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Erikoğlu başkanlığında gerçekleştirilen operasyonla Antalya’dan beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin böbreği, başarılı şekilde Eroğlu’na nakledildi.

 

-”EN GÜZEL DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ”-

Ameliyat sonrası duygularını AA muhabiri ile paylaşan Osman Eroğlu, hastalığı ortaya çıktığında yanından hiç ayrılmayan eşi Münevver’e çok şey borçlu olduğunu söyledi.

 

Eşiyle evlendikten sonra hayatının başka bir anlam kazandığını ifade eden Eroğlu, periton diyalize bağlanırken eşinin bu durumu kendisine hep unutturmaya çalıştığını kaydetti.

 

Eşinin moral kaynağı olduğunu vurgulayan Eroğlu, ”Hastalığımla mücadele ederken dünyaya gelen çocuklarımızla evliliğimiz taçlandı. Hastaneden gelen bir telefon ise mutluluğumuzu ikiye katladı. Antalya’dan gelen böbreğin başarılı şekilde nakledilmesiyle hızla sağlığıma kavuşuyorum. 28 Şubat’ta doğum günüm. Doğum günümden kısa bir süre önce yapılan nakille hayata tekrar tutundum. Benim için en güzel doğum günü hediyesi bağışlanan böbrek oldu” dedi.

 

AA

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir