Sponsor Reklamlar

Tüm Sorunlarınızı Doktorlarımıza Yazın Anında Cevaplayalım Sağlıklı bir yaşam için bilgi portalı

Yeni Soruların Cevaplarına Bugünün Soruları Bölümünden Ulaşabilirsiniz


SGPT ve SGOT analizi

03 Mayıs 2015

İdrar testlerinde T1/2’nin artmasını nasıl yorumlarsınız?
SGPT ve SGOT analizi için toplanan kan örneğinde nerelere dikkat edilmeli?
Hematokrit değer nedir?

Cevap (Devamını oku..)

»

toraks sol akciğer alt lop loterabazal

03 Mayıs 2015

am 76 yasında ileri koah hastası romatait fak.724 crp 3.8 rdw 15.3 plt 459 sedim 70 demir 32 demir baglama 240 akciğer toraks sol akciğer alt lop loterabazal segmente 17×11 mm boyutunda nodüler dansite dikkati çekmiştir sağ akciğer alt lop mediobazal segmente havabronkogromları içeren konsolide alan mevcuttur.kesit dahilinde kemik yapılarda dejenaratif degiş. mevcut.1 yıl önce nodul 9.5 mm idi yorumlarınız için tesek.

Cevap (Devamını oku..)

»

İkterus indeksi

03 Mayıs 2015

İkterus indeksi nedir ve hangi maksatla kullanılır?

Cevap (Devamını oku..)

»

iğneden sonra duş alınır mı

03 Mayıs 2015

iğneden sora duş alabilirmi kızım iğnenin adı nevakson

Cevap (Devamını oku..)

»

El kesiği ve dikiş

03 Mayıs 2015

merhaba;
23 nisan 2015 de kazara sol elimin başparmağını kestim ve 3 tane dikiş atıldı doktor elini suya asla temas ettirme dedi 30 nisan dada elimdeki dikişlerin 2 tanesinı aldı ve 1 tanesi kaldı ve kalan 1 tanesinide 2 de aldı ve pansuman yatpı yaklaşık 10 gündür elim kapalı ve sıvı deymiyor dikişlerin 3 tanes de alın dı ve artık ellerimi söyle bol köpükle yıkamak istiyorum acaba yıkasam bir sıkıntı olur mu.
ilginiz için teşekkür ederim

Cevap (Devamını oku..)

»

Reflü ve mide fıtığı

03 Mayıs 2015

slm 7 gün once reflü ve mide fıtıgı kapalı ameliyat oldum basarılı bir ameliyat oldu 8.gün oruç tutmamda bir sakınca varmı cevap verirseniz mutlu olurum tşk.

Cevap (Devamını oku..)

»

Adet öncesi ve sonrası kasık ağrısı

03 Mayıs 2015

Slm benım bır sorum olacak sureklı adet oncesı ve sonrası kasıklarımda agrı oluyor (sprail) de takılı ve ıdrar enfeksıyonuda cok oluyorum ne yapmam gerek bılgınız ıcın tskler

Cevap (Devamını oku..)

»

Küçükken annemin kıyafetlerini giyerdim

03 Mayıs 2015

Slm 38 yaşında evliyim 3 çocuğum var ama çocukluğumdan beri var olan kadın elbisesi çamaşırı giyinmek küçükken annemin kıyafetlerini giyerdim daha sonra kendim aldı bir sürü çamaşırı ve elbise var çocukluğumda babamdan çok dayak yedim bu yüzden ama bi türlü vazgecemedim kadın kıyafetleri içinde cook ama çok rahat oluyorum hem ruhen hem bedenen hatta bi erkek arkadaşım bile var eşim de bu durumu biliyor çocuklarda öğrendi ama ben hala vazgecemiyorum başıma çok şeyler geldi bu yüzden polisle başım belaya girdi ama vazgecemiyorum amaliyat olmak istiyorum ama ne maddi imkanım nede zamanım var cildiracam ne olur yardım edin ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

Cevap (Devamını oku..)

»

Benlerin leke şeklinde olması

03 Mayıs 2015

merhaba

33 yaşındayım. Beyaz tenli bir bayanım. Kendimi bildim bileli cildimin çeşitli yerlerinde ben ve lekelerim vardı ancak son bir senedir boyun, gerdan, omuz başı ve kalça çevremde çıkan benlerin artışı boyutları beni size bu maili atmama sebep oldu. Önceden çıkan benlerim genelde leke şeklindeydi en büyüğü ensemdeki et benimdi. Ancak son zamanlarda çıkanlar hem büyüyor hem kaşınıyor ve ateş yapıyor. Büyüklükleri toplu iğne topuzu kadar ya da mercimek kadar. Bel ve kalça çevremdekiler biraz daha büyük ve maalesef renkleri koyu kahveyle koyu mor renklerinde. Bu durum beni düşündürüyor ne yapmalıyım.

Cevap (Devamını oku..)

»

Makatım hep yırtılıyor

03 Mayıs 2015

kolay gelsın hocam ben 25 yasındayım büyük abdestimi yaparken makatım hep yırtılıyor acaba neden 4 aydır bu böyle devam edıyor lütfen yardımcı olun kolay gelsın

Cevap (Devamını oku..)

»Saglikekibi.Com yasal uyarı: Sorulan her soru sitemizde yayınlanır soru soran herkes bu zorunluluğu kabul etmiş sayılır. Bu site kişileri sağlık alanında bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır.Sitemiz doktorunuzun yerini almayi hedeflememektedir. Hiç bir zaman sağlık konusunda tam bir bilgiye internetten ulaşılamaz bunun için bizzat bir uzman hekime yüz yüze başvurmak klinik muayeneden geçmek gerekir. bu sitede yer alan bilgiler tanı ve tedavi amaçlı değildir.Sizlere aktardigimiz bilgiler, tavsiye niteliginde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi degistirmeye yönelik degildir. bu bilgiler tanı ve tedavi amaçlı kullanıldığında sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.Bilgilerin yanlis anlasilmasindan ve buna bagli olarak dogabilecek magduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altinda degildir siteye girmekle bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. sağlık proplemlerinizin temelinde yatan sorunu ancak kapsamlı hastanelerde muayene neticesinde bulabilirsiniz. o yüzden düzenli olarak yılda 2 defa chekup yaptırmanızı ve gerekli testlerden geçmenizi öneririz bu sitede yayınlanan resim, yazı ve diğer uygulamaların her hakkı sağlık ekibi com ‘ a aittir. kaynak gösterilmeden kullanılaması içeriğin izinsiz olarak farklı ortamlarda farklı sitelerde paylaşılması yasaktır.
Doktorlar