1-1.5 senedir kolinerjik ürtiker hastasıyım

Merhabalar doktor bey, ben yaklaşık 1-1.5 senedir kolinerjik ürtiker hastasıyım, fakat bu tanıyı daha 1 ay önce koydular. Terlediğim zaman veya bir işte birazcık fazla efor sarfettiğim zaman yüzümde sararma, kaşıntı, ve tüm vücudumu saran ufak noktacıklar halinde kızarıklıklar oluşuyor. Geçen gün tekrar doktora göründüm ve eski ilacımı keserek (aerius 5 mg) yeni bir ilaç yazdı (bilaxten 20 mg) bu ilaç diğerine göre daha etkiliydi benim için, kaşıntımı yaklaşık %80- %85 oranında azalttı, fakat vücudumda oluşan kızarıklıklar da artış oldu. Terlediğimde, boğazımda, göğsümde, sırtımda, kollarımda eskisine nazaran daha fazla ve belirgin kızarıklıklar oluşuyor. Sizce bunun sebebi nedir? İlacın yan etkisi olabilir mi?

Cevap için görsele tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.