Yeni doğan sarılığı soru

KONU: YENİDOGAN UZAYAN SARILIK…mrh iyi çalışmalar dilerim. 25 günlük oglum var anne sütü ile besleniyor.3 günlükken yeni dogan sarılık yakalandı total B. 18 çıktı. 2gün fototerapi gördü total B. 9 indi ve taburcu olduk sadece multivitamin kullanmamızı ve tekrar getirmemizi söyledi.kontrole 2 hafta sonra gitdik ve Total B. 12 çıkmış 5 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere luminaletten 0.015 ilaç verdi uzayan sarılık dedi. çok korkuyorum doktorlar bu ilaç konusunda kararsız ama tedaviyi devam ettirmek istiyorum 72 saat boyuncada anne sütünü kesip mama ile beslettircem.acaba sütden dolayımı diye bunun dışında yapmamız gereken bir şey varmı şimdiden teşekkürler.

Cevap

luminaletten karaciğerde bilirübini atılabilir hale getiriyor ancak bu fototerapinin verilemediği imkansızlıklarda ve bilirübinin 16mg dl nin üstünde olduğu durumlarda daha doğru olur..
3-4 gün bu ilacı da kullanmak bir kayıp ya da yan etki riski taşımaz..kararı siz verin ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.