15 günde bir adet

merhaba; ben 29 yaşındayım ve 6 yıllık evliyim.çocuğum olmadığı ve düzensiz adet gördüğüm için dr gittim adet aralıklarım 6-7 ayı buluyordu.dr polikistik over rahatsızlığım olduğunu ve kilo vermem gerektiğini söyledi ve her hangi bir doğum kontrol hapı vermedi.kilo verebilmem için şeker hastalıklarında kullanılan ve polikistik over hastalarına rahat kilo verebilmeleri için verdiklerini söylediği bir hap verdi şu an hala kullanıyorum kan şekerini dengeleyen bir hapmış.fakat son 1,5 aydır adet tarihim 15 günde bir e düştü yani 1/5 gün arayla adet görüyorum.bu tehlikeli bir durum içerirmi??? kanser vs gibi. yada kistlerde küçülme söz konusu olabilirmi??? ve bu şekilde nasıl anne olabilirim.şimdiden teşekkür ederim.

One thought on “15 günde bir adet

  1. Yıllık görülen adet kanaması sayısının artmış olması (adet döngülerinin 21 günden daha kısa sürmesi) durumudur.

    Adet kanamalarının sürekli olarak erken görülmesinin en muhtemel nedeni hormonal dengesizliktir. Ancak düzenli aralıklarla adet kanaması görmeye alışmış bir kadının beklenmedik bir şekilde “erken” kanama görmesi durumunda bu kanamanın aslında adet kanaması değil bir ara kanama olabileceği her zaman gözönünde bulundurulur ve tanıya yönelik incelemeler bu ihtimale göre şekillendirilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>