.3 aydır qlairista adlı doğum kontrol hapı

Merhaba,
Ben polikistikover hastasıyım.3 aydır qlairista adlı doğum kontrol hapı kullanıyorum.Her kullanışımda hapın 26.ıncı günü adet görüyordum.Fakat bugün 27.inci günü aldım halen adet görmedim.Ve hap bitmeden 28 günde bir sürekli aralıksız hap kullanıyordum.Geçen 2 ay gördüğümde adetim normalden daha az gelmişti ve doktorum bunun normal olduğunu söyledi.Bu ay 27inci hapı aldığım halde adet olmadım ama karnımda şişlik gibi belirtiler mevcut , sizce hemen hapı almalı mıyım yoksa 28inci günden sonra adet olacak mıyım diye bekleyip almamalı mıyım kararsız kaldım..?Veya adet görür müyüm?

Cevap
Düzeni beklemek gerekiyor

One thought on “.3 aydır qlairista adlı doğum kontrol hapı

  1. HARİKA

    Merhaba, 7 Haziran 2015’de düğünüm var. doktor nisan ayında qlairista doğum kontrol hapını kullanmamı önerdi. 4 nisan adetimin 2.günü başlattı. mayısın 1’inde hastalanmam gerekiyordu bugün mayısın 11 !i 11 gün geciktim hastalanamadım. ilacı kesmeden devam ettim hala kullanıyorum. ilacı kesmem mi gerekir? bu düzensizlik normal mi ? adetim çok düzenli olurdu ilk defa böyle oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>