Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
adet azalması Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

adet azalması

Soru :

iyi akşamlar 29 yaşındayım.çocuğum yok 5 yıllık evliyim.çocuk eşim istemiyor onun için yok .bundan üç ay önce rahim ağzı yarası dondurttum .smer testi temiz çıktı.ben 28 günde bir adet görüyorken 24 güne düştü 2 aydır 24 günde oluyorum 5 gün sürerken 3,5 gün sürdü.bu ay 24 ü geçti 27 gün oldu daha olmadım ve her hangi bi belirtisi yok acaba neden olabilir tşkkür ederim.

15 Ocak 2011

“adet azalması” için 3 Yorum

 1. eylem durgun diyor ki:

  merhaba benim sorum adetim 5 gün sürüyordu ama iki güne düştü bunun nedenini merak ediyorum şimdilikten teşekkür ediyoum :)

 2. Deva diyor ki:

  Bir döngüde görülen kanama miktarının veya gününün azalması durumudur.

  Adet döneminde görülen kanama miktarı yaşla birlikte azalma eğilimi gösterir. Doğum kontrol hapı kullanımı da adet kanamasını önemli ölçülerde azaltan bir durumdur.

  Sorunlu seyreden kürtajlar sonrası oluşan Asherman sendromu rahim iç tabakasında ortaya çıkan yapışıklıklar nedeniyle az adet görülmesine, ileri derecede yapışıklıklar nedeniyle ise hiç adet görülememesine neden olabilir.

  Halk arasında “üstüne görme” adı verilen durum, gebelik olmasına karşın, beklenen adet kanaması zamanında genellikle normalden az ve farklı niteliklerde kanama görülmesi durumudur. Bu nedenle kanama miktarının az olması durumunda muhtemel bir gebelik yönünden araştırmalar da mutlaka yapılır.

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz