adet gecikmesi yasmin ve hamilelik

İyi günler ben 5 şubatta adetimin ilk günü yasmin kullanmaya başladım ve 21 gün düzenli olarak kullandım kutu bitince 7 günlük ara verdim ve ara verdikten 1-2 sonra adet oldum hapı kullandığım süre içinde de kutu bitimine doğru leklenme şeklinde kanamalarım oldu ama bunların ilk kullanımda normal olduğunu biliyodum adet dönemim süresinde de ilişkide bulundum ve adetim bittikten sonra 2. kutuya başlamadım ilişkiye de girmedim en son adetim hap bitimi yani 27 -28 şubat gibiydi bugün 8 nisan ve ben hala adet görmedim test yapıcam ama sizce hamile olma olasılığım nedir doğum kontrol hapı kullanımı bırakıldıktan sonra bu kadar gecikme normal mi başka bir sorunum olabilir mi? Sorumu daha doğrusu sorularımı cevaplarsanız beni biraz olsun rahatlatıcaksınız şimdiden çok teşekkür ederim..

37 yorum “adet gecikmesi yasmin ve hamilelik

 1. Tugce

  Merhabalar,

  Ben yaklaşık 10 aydır yumurtalığımdaki kist nedeniyle yasmin kullanıyorum. Bir süre yasminle birlikte zoretanin de kullandım. Adetlerimi yasmine ara verdiğim 7 günlük sürede düzenli olarak oldum. Geçen ay zoretanin bitti, yasminin 5. günü gibi cinsel birliktelik yaşadım. Bu ay yasmine ara verdiğim sürede regl olmadım. İdrarla gebelik testi yaptım negatif çıktı. Adet görmemiş olmam normal mi? Hapa devam etmeli iyim? Zoretanini bırakmamın yan etkisi olabilir mi bu durum? Ve kan testi de yaptırmama gerek var mı? İlgilenirseniz çok memnun olacağım..

  Bu arada birliktelik sırasında yasmine ek olarak dışa boşalma yöntemini kullandık ama bütün bunlara rağmen adet gecikmesi daha önce hiç yaşamadığım için oldukça tedirginim.

  Ayrıca vitamin eksikliğimden dolayı yasminle birlikte bu ay b12 iğnesi, d vitamini, ve ferro sanol duodenal kullanmak zorunda kaldım. Bunların da gecikmeye etkisi olur mu sizce?

  Teşekkürler şimdiden. İyi çalışmalar.

 2. melıs

  ben 4 senedir yasmın kullanıyorum bıraktım ve adetım geciktı sızce bu normalmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.