Ağız akıntısının devam etmesi

İyi günler.Annemin agız akıntısıyla ilgili bir sorunu var fakat 1 yılı aşkın süredir çözülemedi ve gittikçe ilerleyor. diş çekilirken burunla damak arasında bir açılma olmuş.Burun sıvısının bu delik sebebiyle damaktan geldiği söyleniyor. hastanelerde yapılan araştırmada bulunamadı fakat ÇAPA daki kontrollerde sorun görüntülendi.Akıntıya sebep olan yol görünüyor kanal şeklende. O deliğin kapanması için cerrahi müdehale ile kemik koyularak deliğin tıkanması gerektiği söylendi fakat müdehale etmeden bizi gönderdiler.Gerekçeleri ağır bir operasyonmuş o yüzden böyle yaşamaya alışmalıymış o kadar önemli değilmiş vs vs. Önemsemedikleri sorun yüzünden agız içinde sürekli iltihap oluyor agrı sebebiyle doğru dürüst yemek yenilemiyor uyunamıyor.Bizde özel bir ağız hastanesine gittik( tabi bu arada 5-6civarı farklı hekimle görüştük) ve kemik tozu tedavisiyle sorunu çözebileceklerini belirttiler bizde son çare olarak operasyonu gerçekleştirttik. 1 yıl oldu op. gerçekleşeli fakat hala akıntı devam ediyor. agız içinde yara, diş dibinde iltihaplar oluşuyor.damak içinde delik oluşuyor ve ordan sıvı akıntı şeklinde damlıyor. çapa bu tedaviyi gerçekleştirmeyince artık nereye gidiciğimizi şaşırdık. tedavi konusunda bilgilendirme,yönlendirme yani çözüm için yol arıyoruz. şimdiden ilgilenen hekimlerimize teşekkürler.

Cevap
Nefes almayı engelleyen problemler olan burun eti, geniz eti, grip gibi solunum yolu hastalıkları ağızdan su gelmesinin birinci nedenidir.
– Bazı mide ve yemek borusu problemleri (reflü yada mide fıtığı gibi) ağızdan su gelmesi nedeni olabilir.
– Parazitler bu sorununuzun sebebi olabilir. Genel olarak Bağırsaklarda parazite işaret etsede bu durum için KBB uzmanlarına ve Dahiliye Doktorlarına başvurulabilir.
– Kıl kurdu diye tanımlanan parazit getiriyor. Bir hekime başvurarak gerekli incelemeleri yaptırmanız gerekir. Bağırsak parazitleri konusunda ne kadar erken davranılırsa o kadar iyi olur.

Online Doktora sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.