ağızdan kan gelmesi

İyi günler. Benim yaklaşık 6 aydır ağzımdan kan geliyor. Özellikle sabahları boğazımda müthiş bir kuruluk hissi, ağrı ve dilimin hemen arkasında bir tükürük birikintisi hissediyorum ve bunu lavaboya tükürdüğümde açık renkli kan olduğunu görüyorum. Birkaç tükürükten sonra bitiyor.
Ayrıca gün içerisinde de zaman zaman kan tükürdüğüm oluyor. Bazen dişetimin kanadığını yakalıyorum ama çoğu zamanda diş etlerimde kanama olmadan tükürüğümden kan geliyor.
Şikayetimle ilgili 2 defa Dahiliye, 2 seferde KBB uzmanına gittim. Dahiliye doktoru Akciğer grafisi. kan tahlili ve sinüslerden film çektirdi iç organlardan kaynaklanmadığını söyledi.
KBB doktoru ise sinüslerden film, endoskopi ve Bilgisayarlı tomografi çektirdi oda önemli bir problem olmadığını burundaki kılcal damarlarda küçük problemlerin olduğunu söyledi ve ilaç falan vermedi. Fakat benim şikayetim 6 aydır devam ediyor ve son 2 gündür sabah kaltığımda daha çok kan geldi tükürüğümden.
Ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz lütfen.

3 yorum “ağızdan kan gelmesi

 1. SİDAR

  ANNEM DÜN GELDİ SADECE BASUR İLACI VERDİLER DAHİLİYE UZMANI BİLGEN HANIMIN YANINA GELDİ SİZE BİR SORUM VAR SEDİMANTASYON HASTALIĞI NEDİR BİZE BİLGİ VERİN LÜTFEN MADİ DURUMUMUZ YOKTUR YOKSA YİNE GELECEKTİK ANNEM SÜRİYE TEMELİN DİYARBAKIRDA VENİ VİDİ HASTANESİNDE TAHLİLERİ KAYITLI EĞER ZAMANINIZ VARSA BİR ARA BAKIN LÜTFEN

  • sevgili sidar mail adresiniz doğrulanmadığı için cevaplandmadı

 2. Kanamanın kaynağı çoğunlukla 3 bölgeden birisidir
  1- Bunlardan birisi burun boşluğu, ağız içi ve boğaz dan oluşan üst solunum yollarıdır. Hem tükürmekle hem de burundan kan geliyorsa kanamanın kaynağı üst solunum yolları olabilir. Böyle hastalarda detaylı bir kulak burun boğaz muayenesi gerekir.

  2- Eğer kan bulantı ve kusma ile birlikte geliyorsa kanamanın kaynağı mide bağırsak sistemi olabilir. Ancak akciğerden kaynaklanan ciddi kanamalarda da bulantı ve kusma olabilir.

  3- Alt solunum yollarından, akciğerlerden kaynaklanan kanama genellikle öksürükle birliktedir. Çoğunlukla göğüste hırıltı ile birlikte gelir. Kanama balgam içinde noktalar yada çizgiler şeklinde olabileceği gibi tamamen kandan oluşan bir balgam şeklinde de olabilir. Akciğerlerdeki birçok hastalık kan tükürmeye neden olabilir. Bunların içinde en önemlileri tümörler ve kanserlerdir. Bunlar son derece ciddi ve tehlikeli hastalıklardır.

  Bir başka önemli konu kanamanın ciddiyeti ve miktarıdır. Küçük miktarlarda başlayan kanamalar aniden kötüleşerek hayati tehlike oluşturabilir. Tümörler, kanser, tüberküloz, bronşektazi ve apse gibi bazı hastalıklarda kanamanın şiddetlenerek artma riski yüksektir.

  Görüldüğü gibi sebep ne olursa olsun kan tükürmek araştırılması, incelenmesi ve tetkik edilmesi gereken önemli bir problemdir. Özellikle de kişi sigara kullanıyorsa, 40 yaşın üzerindeyse ve erkekse bu önemli bir sorundur.
  Benim size önerim en kısa zamanda bizzat dahiliye , göğüs hastalıkları ve KBB uzmanlarına muayene olarak gereken tedaviyi görmeniz olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.