Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
ağızdan kan gelmesi Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

ağızdan kan gelmesi

Soru :

ağzımdan aralıklarla kan geliyor kusmuk şeklinde bazende öksürükle bana bi açıklama yapar mısınız ne yapmam gerek tşkrlr kolay gelsin

Etiketler:

06 Kasım 2010

“ağızdan kan gelmesi” için 6 Yorum

 1. İsmaill diyor ki:

  Bnm 6 yaşında bir tanıdğım var kendisi akdeniz anemisi. Ama ağzından kan geliyor. Bunun nedenini merak ediyorum. Birde bu hastalık bulaşıcı mıdır ??

 2. yusuf diyor ki:

  selam hocam ben lavaboya gittim tükürdüm tükürük içinde kan geldi ama azcık nedeni ne olabilir bilgilendirirseniz cok sevinirim kolay gelsin tşk

 3. Hüseyin diyor ki:

  Sayın hocam ben her sabah kalktığımda labovada türkürürken ağzımdan kan geliyor. Sonra tükürük normale dönüşüyor. Bunun sebebi ne olabilir. Sayın hocam ikinci sorum benim hergün mide yanıyor ve yemek yemeğe gittiğim zaman midem bulanmaya başlıyor ve kusamıyorum bunun sebebinide öğrenmek istiyorum.
  Şimdiden teşekkür ederim.

 4. Deva diyor ki:

  Kan Tükürmek Nedenleri ; dişeti kanamaları gibi çok ciddi olmayan durumlardan kaynaklanabileceği gibi Akciğer kanseri, verem, bronşit, mitral darlığı veya zatürreenin habercisi de olabilir.
  Az miktarda kan tükürmek acil müdahale gerektirmese bile ihmal de edilmemelidir. Öksürük nöbetinin ardından gelen kan tükürmek, avuç dolusu ya da daha fazla kan tükürmek, nefes darlığına sebep olacak seviyede kan tükürmek vakit kaybedilmeden doktora başvurulması gereken durumlardır.
  Kan Tükürmek genelde bir hastalığın belirtisi olduğundan, kan tükürmeye neden olan unsurlar tespit ve tedavi edilirse kan tükürme kendiliğinden geçecektir.
  Bir öksürük nöbetinden sonra avuçla kan tükürmek, hasta kadar, çevresindekileri de paniğe kaptırır. Yine doktora bir telefon edip, olayın sebeplerini araştıracak çalışmaları başlatmak yeterlidir.

  Kan tükürmenin boğulmaya sebep olacak ve acil yardım gerektirecek boyutlara ermesi, çok enderdir. Akciğer tıkanması dışında Had akciğer ödemi de tehlikelidir. Özellikle bir göğüs kafesi trav ması söz konusu ise, akciğerde bir yara açıl mış olması ihtimali akla gelebilir.

  Akciğer enfeksiyonları Antibiyotiklerin bulunmasından sonra sıradan hastalıklar arasına giren bu tür enfeksiyonlar, zayıf kişilerde inatçı ve kesin öksürükle, balgamla ortaya çıkar. Bazı soluma güçlükleri de görülebilir. Enerjik ve uzun sü reli bir antibiyotik tedavisinden sonra büyük çoğunlukla tedavi edildikleri halde, yaşlılar da ve bazı müzmin akciğer hastalarında (müz min bronşit, müzmin solunum yetersizliği) çok ciddi komplikasyonlara sebep olabilirler. Bazı hallerde ortaya çıkabilecek had solunum yetersizliğinin reanimasyon servisinde tedavisi gerekebilir. Yani solunum yetersizliği çekenlerde akciğer enfeksiyonları çabuk ve enerjik bir şekilde tedavi edilmelidir.

  Kızamık ve grip gibi bazı virüs hastalık ları da, akciğerlerde aşırı enfeksiyona yol açabilir. İhmal, kötü sonuçlar doğurabilir. Has sas kişiler, gribe karşı aşılanmalıdır. Hastalarda bir uyku veya koma hali, beynin oksijen sıkıntısı çektiğini veya karbo nik gaz biriktiğini gösterir.

  Solunum yetersizliği çeken kişilerde ortaya çıkacak bütün akciğer enfeksiyonları, vakit kaybetmeden, doktora görünmeyi gerektirir.

  uzman bir hekime muayene olarak gerekli tetkikleri süratle yaptırmanızı öneririm.

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz