akciğer tomografisini aşağıda

Merhabalar,
Babamın akciğer tomografisini aşağıda sizlerle paylaşmak istedim. Risk varmıdır ne yapmamız gerekiyor bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Saygılarımla,

BİLGİSAYAR TORAKS TOMOGRAFİSİ

RAPOR
Hastanızın toraks BT incelemesinde:
Klinik bilgi:Akciğer grafisinde izlenen sol hiler dolgunluk

Mediasten orta hattadır
*Mediastende patolojik boyut ve karakterde lenf nodu saptanmadı.Milimetrik boyutlu birkaç adet lenf nodları izlendi.Kalp ve ana damara ait patoloji saptanmadı.

*Sol akciğer inferior lingular segmentte sekel fibrotik bant formasyonu izlendi.Her iki akçiğerde apikal zonlarda fibrozis ve amfizem ile uyumlu havalanma artışları mevcuttur.

*Sağ akciğer orta lob lateral segmentte subplevral milimetrik boyutta non spesifik nodül dikkati çekmiştir.

*Sol akciğer alt lob superıor segmentte perihiler lokalizasyonda yaklaşık 2mm çapta ikinci bir nodül dikkati çekmiştir.Perikardiyal ve plevral sınır doğaldır.

akciğer tomografisini aşağıda” üzerine 5 yorum

  1. hocam ben 14 senelik diyaliz hastasıyım akciger tmografisi çektirdim şu sonuç çıktı bana izah edermisiniz sağ akciğer alt lob laterobazelde plevroparankimel fibrotik bant tarzı dansite izlendi yazıyo şimdiden teşekkürler

  2. selam hocam. Annem 4 yildir oksurukden rahatsiz. kuru balqamsiz oksuruyor.ve bronslarinda agri var.kac defa tedavi oldu ama yine de bir azcik terlediyi zaman basliyor.napa biliriz???

  3. S.a hocam sonuçlarım (BT,toraks) incelenmesindesol akciğer alt lob bazal segmentlerde plavraparankimal fibrotik bantlar saptanmıştır.Ayrıca sol hemitoraksta diyafragmatik plevrada 2 adet kalsifiye plak izlenmiştir bu ne luyor hocam yardımcı olurmusunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir