Akşamları yüz kızarması

merhabalar,benim son 1 aydır özellikle akşamları yüzümde yanma oluyor,sanki ateşim çıkmış gibi ama vucudumda ateş olmuyor,bazen halsızlıkte oluyor ama genel olarak yuzumde aşırı şekılde ateşim oluyor ve kalbimin nabzı yukselıyor cvb verısenız sevınırım…yaşım 25 bayanım….

Cevap

Yüzde sıcaklık artması, yanma ve ısınma hissi rahatsızlık verebilir..

Sıradan sosyal durumlar sıkıntıya döner, sosyal hayat ve iş hayatı çekilmez hale gelir. Bu durumun başkaları tarafından hastalık veya önemli bir varlığı şeklinde düşünülmesi, bu konuda sorular sorulması, yalan söylüyor veya bir şey saklıyor zannedilme korkusu, yanlış anlaşılma ve durumundan kuşku duyulduğunu düşünme hastalığı daha da artırır. Sıklıkla sosyal fobi ile birlikte bulunur.

 

Kontrol edilemeyen aşırı yüz yanması ve kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır.

 

hülasa sorununuzun direkt tedavisine yönelik iki seçenek var :

 

1) Vasküler lazer tedavisi ve

2) sempatektomi ameliyatı.

 

Vasküler lazerler büyük hastanelerde bulunurlar ve spesifik olarak derinin altındaki damarları hedeflerler. ama bunlar genelde yüzeydeki damarları etkilediğinden çoğu zaman yetersiz kalır.

 

Sempatektomi ise ciddi anlamda bir ameliyattır. Yüzünüze ulaşan ve kızarmaya neden olan sempatik sinirler endoskopi ile koltuk altınıza yakın bir bölgeden girilerek kesilir. En etkili sonuç bu yöntemle alınır ..fakat cerrahi bir tedavi olduğu için riskleri de vardır.

 

benim size önerim ; dahiliye , endokrin , dermatoloji uzmanlarına muayene olmanız , sonuç alınamadığı taktirde ameliyat olmanızdır.

 

4 yorum “Akşamları yüz kızarması

  1. ayse

    Meraba benim bir haftadir aksamlari yuz ve kulak yanmasi basladi nedeni ne olabilir.

  2. uğur bayram

    mr.benim 15 yıldan beri sadece akşamları aynı saatte kızarıklıve yanma oluyor.dahile endokrin psıkyatri doktorlarına göründüm cıldıye de göründüm hicbir şey bulunamadı.kızarma yazın olmuyor.sizin öneriniz.neolabilir.tş

    • alerji testi yapıldımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>