Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva
Anasayfa > Akşamları yüz kızarması Hastalığı ve Tedavisi

Akşamları yüz kızarması

Soru :

merhabalar,benim son 1 aydır özellikle yüzümde yanma oluyor,sanki ateşim çıkmış gibi ama vucudumda ateş olmuyor,bazen halsızlıkte oluyor ama genel olarak yuzumde aşırı şekılde ateşim oluyor ve kalbimin nabzı yukselıyor cvb verısenız sevınırım…yaşım 25 bayanım….

Cevap

Yüzde sıcaklık artması, yanma ve ısınma hissi rahatsızlık verebilir..

Sıradan sosyal durumlar sıkıntıya döner, sosyal hayat ve iş hayatı çekilmez hale gelir. Bu durumun başkaları tarafından hastalık veya önemli bir varlığı şeklinde düşünülmesi, bu konuda sorular sorulması, yalan söylüyor veya bir şey saklıyor zannedilme korkusu, yanlış anlaşılma ve durumundan kuşku duyulduğunu düşünme hastalığı daha da artırır. Sıklıkla sosyal fobi ile birlikte bulunur.

 

Kontrol edilemeyen aşırı yüz yanması ve kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır.

 

hülasa sorununuzun direkt tedavisine yönelik iki seçenek var :

 

1) Vasküler lazer tedavisi ve

2) sempatektomi ameliyatı.

 

Vasküler lazerler büyük hastanelerde bulunurlar ve spesifik olarak derinin altındaki damarları hedeflerler. ama bunlar genelde yüzeydeki damarları etkilediğinden çoğu zaman yetersiz kalır.

 

Sempatektomi ise ciddi anlamda bir ameliyattır. Yüzünüze ulaşan ve kızarmaya neden olan sempatik sinirler endoskopi ile koltuk altınıza yakın bir bölgeden girilerek kesilir. En etkili sonuç bu yöntemle alınır ..fakat cerrahi bir tedavi olduğu için riskleri de vardır.

 

benim size önerim ; dahiliye , endokrin , dermatoloji uzmanlarına muayene olmanız , sonuç alınamadığı taktirde ameliyat olmanızdır.

 

Aranan Kelimeler:

Etiketler:

22 Ekim 2011

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“Akşamları yüz kızarması” için 4 Yorum

  1. ayse diyor ki:

    Meraba benim bir haftadir aksamlari yuz ve kulak yanmasi basladi nedeni ne olabilir.

  2. uğur bayram diyor ki:

    mr.benim 15 yıldan beri sadece akşamları aynı saatte kızarıklıve yanma oluyor.dahile endokrin psıkyatri doktorlarına göründüm cıldıye de göründüm hicbir şey bulunamadı.kızarma yazın olmuyor.sizin öneriniz.neolabilir.tş

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz