Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
Atarax 25 mg tablet Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Atarax 25 mg tablet

Soru :

İyi günler. Haftalar öncesinden doktorum depresyon tanısı koydu bana ve uyumam için Atarax 25 mg tablet yazdı. Dün gece çok sinirlendim ve 7 adet aldım ilaçtan o bana en fazla 3-4 tane almamı söylemişti. Gerçekten çok moralim bozuk dozu artırmayı düşünüyorum sonuçları neler olabilir?

Etiketler: ,

05 Ağustos 2010

“Atarax 25 mg tablet” için 5 Yorum

 1. ebru diyor ki:

  atarax 25 mg tablet beni ne kadar süre uyutur?

 2. karamel diyor ki:

  uykusuzum şimdi 4 tane içtim faydası yok bulanık görüyorum yaşım 19 ama doktor bu ilaçtan başka veremem dedi ne yapıcam bilmiyorum piskolojim alt üst oldu :((((

 3. seda ates diyor ki:

  1 adet atarax 25 mg ilaç aldım fakat aldıktan sonra ilacın kullanma tarihinin üstünden 1 yıl geçtiğini fark ettim. o anki sinir haliyle bunu fark edemedim. sizce sorun olur mu? ilaç sürekli dolapta duruyordu.

 4. buse diyor ki:

  doktor depresyon gecirdiğimi söyledi bugün…yaklaşık 1 aydır damla uyku girmiyor gözüme ..günlük 2-3 saatlik uykuyla ayaktayım….kaç tablet bitirdim hatırlamıyorum bile ataraxtan….çifter çifter içiyorum her defasında ama çok zor uyuyorum…bence o kadarda etkili bir ilaç değil…..

 5. Doktor Deva diyor ki:

  Psikonörozlara bağlı anksiyete ve gerginliğin semptomatik tedavisinde ve anksiyetenin ortaya çıktığı organik hastalıklarda yardımcı tedavi olarak kullanılır. Kronik ürtiker, atopik ve kontakt dermatozlar gi-bi allerjik durumlara bağlı pruritler ve histaminle oluşan pruritlerin tedavisinde yararlıdır. Sedatif olarak pre-medikasyonda veya genel anesteziden sonra kullanıldığında, meperidin ve barbituratların etki-sini artırdığı için bunların pre-anestetik yardımcı tedavide kullanımları her hasta için ayrı ayrı ayarlanmalıdır.

   

  Hidroksizinin antianksiyete etkinliği uzun süreli (4 ayı geçen) tedavilerde sistematik klinik çalışmalarla teyit edilmemiştir. Bu durumda hekim kişisel olarak her hastayı periyodik olarak değerlendirmelidir. Hidroksizin ayrıca, akut alkol kesilmesindeki ajitasyonun tedavisinde, optiumlarla analjezi dozlarını azaltmak için, taşıt tutmalarını kontrol için, değişik sebepli ( Örn.postoperatif) bulantı ve kusmaları kontrol için kullanılabilir. Hidroksizin bazı tip kalp hastalıklarıyla beraber görülen anksiyete ve endişeyi kaldırmak özelliğiyle bu hastalarda yararlı olur.

   

  ATARAX 30 Film Tablet İlacı için Uyarı ve Önlemler

   

  Hidroksizin antihistaminiklerin etkilerine sahip olduğundan, narkotik ve narkotik olmayan analjezikler ve SSSdepresanlarının etkilerini güçlendirebileceği göz önünde tutulmalıdır. Motorlu araç ve dikkat isteyen gereç kullananlara verilmemelidir. Alkolün etkisini artırabileceğinden alkolle bir arada kullanılmamalıdır. Renal fonksiyon bozukluğunda dikkatle kullanılmalıdır. Üreme sürecinde doğrudan veya dolaylı bir etkisi saptanmamış olmakla birlikte gebelik sırasında kullanılmamalıdır. Süte geçip geçmediği bilinmemektedir. Bu nedenle emziren annelerde kullanılması önerilmez.

   

  ATARAX 30 Film Tablet İlacının Yan Etkileri

   

  Genellikle hafif karakterde ve geçici sedasyon, eksitasyon, konstipasyon, ağız kuruluğu, idrar retansiyonu, akomodasyon bozuklukları, yaşlılarda mental konfüzyon, doza bağlı olarak ta yorgunluk ve sersemlik hali görülebilir.

   

  ATARAX 30 Film Tablet İlacının Doz Kullanımı

   

  -Tablet: Ortalama dozaj premedikasyonda erişkinlerde ve 10 yaşın üzerindeki çocuklarda 5 mg/gün; 6-10 yaş arası çocuklarda 25 mg/gün ve 1-5 yaş arası çocuklarda 1 mg/kg/gün’dür.

   

  Diğer endikasyonlardaysa erişkinler ve 10 yaşın üzerindeki çocuklarda 37.5-75 mg/gün; 6-10 yaş arası çocuklarda 20-50 mg/gün ve 1-5 yaş arası çocuklarda 10-20 mg/gündür. -Şurup:Erişkinlerde doz günde ortalama 30-120 mg’dir (3-12 ölçek). Bu doz günde 2 veya 3 defada alınır. 1-6 yaş arası çocuklarda günde 3 kez 1 ölçek, 6-12 yaş arası çocuklarda günde 3 kez 2 ölçektir

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz