Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva
Anasayfa > Bacaklarda tüy dökülmesi 47 Hastalığı ve Tedavisi

Bacaklarda tüy dökülmesi 47

Soru :

merhabalar hocam, bir sorum olacaktı. benim babam 47 yaşında, bacaklarında bölgesel tüy yaşadığını söyledi. daha önce bacaklarında fiziksel tedavi gördü, lazer tedavisi. bel fıtığı var. başka belirli bir hastalığıda yok. cevabınızı bekliyorum. neden olur acaba? ciddi bir şey varmıdır?

Cevap

Kılların sıklık veya seyrekliğinde, dökülmelerinde beslenmenin ve vitaminlerin de büyük önemi vardır. Bazı B grubu vitamin eksikliklerindesaçların dökülmesi sık görülen bir olaydır. Kansızlıkda ve eritici hastalıklarda da kıllar vücutta seyrekleşir. Normal bir insanda kıllar devamlı şekilde değişmekte, yani dökülüp yenileri çıkmaktadır. Kıl kökleri bir ağaç kökü gibi yeni ve genç kılların gelişmesini sağlar. Bazı kıllar deriyi delip dış yüzeye çıkamadığı vakit derinin içinde büyüyerek etrafının iltihaplanmasına ve kıl kisti ismi verilen bozukluklara sebep olurlar. Bazen bunların ameliyatla çıkarılması icap eder. Kılların sıhhatli şekilde çıkmasında derinin yağlılık derecesinin de önemi vardır. Yağsız ve kuru derilerde kıllar zayıf ve seyrektir. Kıl diplerinin kepeklenmesi de kılların hastalığı, bazen vitamin eksikliklerine işarettir.

Aranan Kelimeler:

Etiketler: ,

10 Şubat 2012

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“Bacaklarda tüy dökülmesi 47” için 9 Yorum

 1. ouüiea diyor ki:

  19 yaşındayım vucut kıllarım cok dökülmeye başladı kilom 63 boy 180 nedeni ne olubilir

 2. abdullah diyor ki:

  sağ bacağımdan yan çapraz bağ ve menuskus yırtığı ameliyatı oldum. yaklaşık bir ay oldu diz altında ki tüylerim dökulmeye başladı sebebi ne olabilir acaba teşekkür ederim

 3. Kontrol diyor ki:

  İyi günler ben reflü hastasıyım son 4 aydır ayaklarımda ağrı ve kılların belli bolgelerde döküldüğünü gördüm.diğer bölgelerdede seyrekleşiyor. Benim neyim var.3 ay önce emg çektirdim damar tıkanıklığı olsaydı belli olurmuydu.teşekkürler

 4. uzun diyor ki:

  hocam jiletlenmiş bacaklardaki tüyler dökülür sonradan seyrek mi çıkar

 5. turan diyor ki:

  sağ bacağımın dizin yaklaşık 20-25 cm üstünde 10-15 cm çapında yuvarlağa benzer bir kısımda tüylerde dökülme var. bahse konu kısım bazı kıllar yok bazısıda dibinde biraz var. bazıları yeni çıkıyor gibi. vücutta sadece bu kısımda var. ilginize şimddiden teşekkürler.

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz