Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
Bacaklarda tüy dökülmesi 47 Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Bacaklarda tüy dökülmesi 47

Soru :

merhabalar hocam, bir sorum olacaktı. benim babam 47 yaşında, bacaklarında bölgesel tüy dökülmesi yaşadığını söyledi. daha önce bacaklarında fiziksel tedavi gördü, lazer tedavisi. bel fıtığı var. başka belirli bir hastalığıda yok. cevabınızı bekliyorum. neden olur acaba? ciddi bir şey varmıdır?

Cevap

Kılların sıklık veya seyrekliğinde, dökülmelerinde beslenmenin ve vitaminlerin de büyük önemi vardır. Bazı B grubu vitamin eksikliklerindesaçların dökülmesi sık görülen bir olaydır. Kansızlıkda ve eritici hastalıklarda da kıllar vücutta seyrekleşir. Normal bir insanda kıllar devamlı şekilde değişmekte, yani dökülüp yenileri çıkmaktadır. Kıl kökleri bir ağaç kökü gibi yeni ve genç kılların gelişmesini sağlar. Bazı kıllar deriyi delip dış yüzeye çıkamadığı vakit derinin içinde büyüyerek etrafının iltihaplanmasına ve kıl kisti ismi verilen bozukluklara sebep olurlar. Bazen bunların ameliyatla çıkarılması icap eder. Kılların sıhhatli şekilde çıkmasında derinin yağlılık derecesinin de önemi vardır. Yağsız ve kuru derilerde kıllar zayıf ve seyrektir. Kıl diplerinin kepeklenmesi de kılların hastalığı, bazen vitamin eksikliklerine işarettir.

Etiketler: ,

10 Şubat 2012

“Bacaklarda tüy dökülmesi 47” için 10 Yorum

  1. FATİH diyor ki:

    sağ bacağımın dizin yaklaşık 20-25 cm üstünde 10-15 cm çapında yuvarlağa benzer bir kısımda tüylerde dökülme var.Bazıları yeniden çıkıyor gibi.yaşım 21.teşekkürler

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz