bebeklerde saç dökülmesi

merhaba.bebeğim 4 aylık ve yaklaşık 2 aydır saçları dökülüyor bu daha ne kadar devam edecek? teşekkürler.

8 yorum “bebeklerde saç dökülmesi

 1. bulut bebek

  Merhaba benim oğlum 13 aylık oldu saç dökülmesi sorunu yaşıyoruz neden kaynaklanıyor olabilir…cevap için tsk

  • bebeklik saçları dökülebilir

 2. asi

  Mrb bebeğim 6 aylık ve saçları dökülüyor 4 aylıkkken çoğu dökülmüştü ve dökülme durmuştu 1 haftadır tekrar dökülmeye başladı bunun nedeni nedir? ve ne yapmak gerekir?

  • bebeklik saçları döküliyorsa sorun yoktur

 3. melahat

  Merhaba,
  13 aylık oğlumun yenidoğan şaçları dökülmüştü.Şimdi ise yeni çıkan saçları dökülüyor. Normal mi?

  • sevgili melehat bazen dökülebilir ama isterseniz vitaminlerinize baktırabilirsiniz

 4. nur

  MERHABA BENİM 15 AYLIK KIZIM VAR SAÇLARI İNCE TELLİ. BEBEĞİN SAÇLARINI SIFIRA VURDURURSAN SAÇLARI SIKLAŞIR VE KALINLAŞIR DEDİLER. DOĞRUMUDUR YARDIMCI OLURMUSUNUZ ….. TEŞEKKÜRLER …. CV BEKLİYORUM

 5. Neredeyse tüm yenidoğanlar saçlarının bir kısmını veya tamamını kaybederler. Bu normal bir durumdur. Olgun saç çıkmadan önce bebeğin ilk saçı dökülür. İlk 6 ay içinde dökülen saç endişeye sebep olmamalıdır.

   

  Çok sık olarak bebek saçlı derisini yastığa sürdüğü yerdeki saçını kaybeder. Hareket etmeye ve oturmaya başladığında bu tip saç dökülmeleri ortadan kalkar.

   

  Çok nadir durumlarda bebeğiniz, tek başına veya bazı diş ve tırnak anomalileri ile birlikte görülebilen alopecia( kellik) ile doğabilir. Alopecia başka medical veya beslenme problemlerinin işareti olabileceğinden, altı aydan sonra her ne zaman meydana gelirse gelsin çocuk doktoruna gösterilmelidir. Doktor bebeğin saçlı derisine bakarak hastalık sebebini belirler ve tedaviye başlar. Bazen bir pediatrik dermatologun görüşünü almak da gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>