Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
beyin damarlarında tıkanıklık Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

beyin damarlarında tıkanıklık

Soru :

iyigünler. bir yakınım şikayetlerinden dolayı hatayda özel bir hastanede çekaptan geçtikten sonra beyin de iki damarda pıhtı atmasından dolayı tıkanıklık tespit edilmişti daha öncede tansiyon rahatsızlığı tespit edilmiştir. sizden ricam bu konu hakkında bilgi almak beyin tıkanıklığı ve ilaçla açılırmı yoksa cerrehi müdahale şartmııdır.


Cevap

Beyin damar tıkanıklığı aynen kalp damar tıkanıklığı gibidir. Tehlikelidir.

Tedavisi tıkanan damara ve tıkanma sekline gore degisir. Örenegin tam tikali damara birsey yapilmaz ken, tam tikali olmayan ve herhangi bir olaya sebebiyet veren damara yonelik yapılacak işlemler vardır.

Bizim beyin damar hastalıklarında genel tutumumuz altındaki nedeni bulmak ve ortadan kaldırmaktır. Bu neden Hipertansiyon, Şeker hastalığı, Kolesterol veya daha az bilinen baska bir cok neden olabilir. Biz bu nedenleri bulur ve kontrol altına alırsak hasta yeni bir damar tikanikligindan korunmuş olur. İşte bunu sağlamak olayın en büyük kısımını bitirmektir.

Tıkandığı damarın kanlandırdığı kısımda cogunlukla ilk dört saat içinde tam hücre ölümü gerçekleşir. Hastaların çoğu bize zaten ilk dört saatten sonra gelir.

Ondan sonra açılması daha da buyuk bir sorun olan kanamaya neden olur.

Etiketler: ,

09 Mayıs 2011

“beyin damarlarında tıkanıklık” için 1 Yorum

  1. cüneyt diyor ki:

    hocam iyi aksamlar annem 15 gündür hastanede beyin damari tikali haraketleri yerinde ,felc olan tarafi haric ama bizi felc olmayan sol tarafina gecince fark edebiliyor bilincide gidip gelmekte bunun tam tedavisi varmi varsa nereye götürmemizi önerirsiniz tesekkürler

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz