beyin damarlarında tıkanıklık

iyigünler. bir yakınım şikayetlerinden dolayı hatayda özel bir hastanede çekaptan geçtikten sonra beyin de iki damarda pıhtı atmasından dolayı tıkanıklık tespit edilmişti daha öncede tansiyon rahatsızlığı tespit edilmiştir. sizden ricam bu konu hakkında bilgi almak beyin tıkanıklığı ve ilaçla açılırmı yoksa cerrehi müdahale şartmııdır.


Cevap

Beyin damar tıkanıklığı aynen kalp damar tıkanıklığı gibidir. Tehlikelidir.

Tedavisi tıkanan damara ve tıkanma sekline gore degisir. Örenegin tam tikali damara birsey yapilmaz ken, tam tikali olmayan ve herhangi bir olaya sebebiyet veren damara yonelik yapılacak işlemler vardır.

Bizim beyin damar hastalıklarında genel tutumumuz altındaki nedeni bulmak ve ortadan kaldırmaktır. Bu neden Hipertansiyon, Şeker hastalığı, Kolesterol veya daha az bilinen baska bir cok neden olabilir. Biz bu nedenleri bulur ve kontrol altına alırsak hasta yeni bir damar tikanikligindan korunmuş olur. İşte bunu sağlamak olayın en büyük kısımını bitirmektir.

Tıkandığı damarın kanlandırdığı kısımda cogunlukla ilk dört saat içinde tam hücre ölümü gerçekleşir. Hastaların çoğu bize zaten ilk dört saatten sonra gelir.

Ondan sonra açılması daha da buyuk bir sorun olan kanamaya neden olur.

One thought on “beyin damarlarında tıkanıklık

  1. cüneyt

    hocam iyi aksamlar annem 15 gündür hastanede beyin damari tikali haraketleri yerinde ,felc olan tarafi haric ama bizi felc olmayan sol tarafina gecince fark edebiliyor bilincide gidip gelmekte bunun tam tedavisi varmi varsa nereye götürmemizi önerirsiniz tesekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.