Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
Beyinde damar yumağı Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Beyinde damar yumağı

Soru :

merhabalar.bizim hastamız 45 yaşında kadın.3 ay önce çekilen MR da sağ göz arkasında damar yumağı olduğu söylendi. bir hastane acil ameliyat dedi.diğeri 6 ay takip istedi.fakat ameliyat olursa gözünü kaybetme riskinin yüksek olduğu söylendi.olmazsa zamanla yine kaybedeceği söylendi..ameliyat konusunda karar veremiyoruz.Mr sonucunu aşağıya tekrar yazıyorum.bize fikir verip yarımdcı olursanız çok memnun oluruz.

MR SONUCU :
sağda intrakonal yerleşimli yaklaşık 14x13x13 mm boyutlarında lobüle konturlu, düzgün sınırlı, T2 AG lerde hiperintens, T1 AGlerde izo-hafif hipointens görünümde optik sinirde yaylanmaya neden olan erken arteriyal fazda santral kesimde, ilerleyen fazlarda tamamen kontrastlanması gözlenen öncelikle kavernöz hemanijom lehine değerlendirilen lezyon kaydedilmiştir.

Sorunuzun Cevabı

Cevap Bekleniyor…

Etiketler: ,

11 Nisan 2011

“Beyinde damar yumağı” için 1 Yorum

  1. nefise dedi ki:

    meraba ben 17 yasındayım .ben 3 ay önce hastaneye şiddetli bas agrısıyla gıttım emar cek dedı doktor bende 1 ay sonra cektırdım doktora gosterdım damar tıkanıklıgı gıbı bısey dedıı hastalıgım bellı olmadıgı ıcın tekrar emar ıstedı bende cektım bu seferde beyınde damar yumagı varmıs bu konu hakkında benı bılgılendırırmısınız lutfen

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz