bilateral meme usg

sayın hocam annem 46 yasında menopoz dönemimdedir.geçen hafta doktora gıttı ve memeden usg çektirdi,göğüsten sıvı alındı ve patolojıye gönderildi. usg de çıkan sonuçlar şöyledir,fakat patolojı sonucu henüz çıkmadı.çok endişelendiğim için bir an önce size sormak istedim.
sağ memede saat 11 hizasında 5.8 mm ,saat 8 hizasında areolaya 3 cm mesafede septasyon gösteren 5.1 mm çapında anekoik kontetli kistler izlenmiştir.sağ memede saat 6 hizasında areolaya 2 cm mesafede 9.3×3.3 mm çapında içerisinde ekojen alanlar içeren kistik lezyon izlenmiştir.saat 9 hizasında 3.2 mm çapında septasyon gösteren anekoik kontentli kist ve ayrıca dağınık yerleşimli çapları 2.5 mm yi bulan anekoik kontentli kistler izlenmiştir.sol memede ise saat 12 hizasında sepasyon gösteren 29×15 mm çapında ve saat 3 hizasında septasyon gösteren ve ekojen duvar kalınlaşması içeren 15×6.5 mm çapında komplike kistik lezyon izlenmiştir.
her iki aksiller alanda patalojik boyutta büyümüş lenf nodu yada kitle saptanmamıştır.

şimdiden çok teşekkür ederim,sayın hocam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>