Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva
Anasayfa > boşalamıyorum Hastalığı ve Tedavisi

boşalamıyorum

Soru :

sevgilimle ilişki ysşıyorum zevk suyu geliyor ama boşalamıyorum nekadar içime girip çıksada olmuyor sadece ilişki sırasında masturmasyon yaptığında bo?****ma oluyor ama oda çok geç oluyor neden sizce bu konuda da yardım edin lütfen hocam kolay gelsin

Sorunuzun Cevabı

Penisin hacminin böyle artması toplardamarları sıkıştırarak pe**s içindeki kanı boşaltma hızlarını azaltır. Bu durum devam ettiği sürece yani cinsel uyarılar ve pe****se giden kan akışında artış olduğu sürece sertleşme devam eder. Cinsel uyarılar yeteri kadar devam ederse başka bir sinir uyarımı etkili olarak belli bir süre sonunda bo?****ma (ejakülasyon) oluşur. Erkeklerde sertleşme ve bo?****ma ilk bakışta basit gibi görünebilir fakat oldukça karmaşık bir işlevdir. Bu nedenle bu konuda sorunlar da sık görülür. Vücuttaki damarları ve merkezi sinir sistemini etkileyen birçok hastalık peniste sertleşme bozukluğu yaratabilir.

Özetle peniste sertleşme ereksiyon bozukluğu ; devamlı olarak ya da tekrarlayan bir şekilde , erkek cinsel organında (pe**s) cinsel ilişki için gereken düzeyde sertleşmenin elde edilememesi ya da cinsel ilişki sonuna dek bu düzeyin korunamaması durumudur.

peniste sertleşme ereksiyon bozukluğu kişide önemli derecede gerilime ya da sosyal ilişkilerde güçlüklere yol açar. Bu teşhisin konması için başka bir psikiyatrik hastalık, bir ilaç,madde ya da bir vücutsal hastalığa bağlı olmaması gerekmektedir.

Bazı durumlarda cinsel yaşantının hiç bir döneminde ereksiyon sağlanamamışken, bazı kişilerde başlangıçta bu durum varken, cinsel birleşme anında bu kaybolabilir. Bazen de sadece mastürbasyon esnasında ya da uykudan uyanırken ereksiyon oluşur, cinsel birleşmelerde oluşmayabilir. peniste sertleşme ereksiyon bozukluğu kişide bir cinsel kaygı, gerekli performansı gösteremeyeceği endişeleri ya da cinsel uyarıma ve zevk alma hislerinde azalma ile ilişkilidir.

Depresyon geçirmekte olan ya da madde kullanım bozukluğu olanlarda bu soruna rastlanabilmektedir. peniste sertleşme ereksiyon bozukluğu tedavi edilmezse ne yazık ki evlilik sorunları, boşanmalara , alkol-madde kullanım bozukluklarına, diğer esin evlilik dişi ilişkilerine yol açabilmekte, bu nedenle intihar ya da cinayetlerle sonuçlanabilmektedir.

Yaşa bağlı damar bozuklukları yanında bazı ilaçların kullanımı sırasında, bazı hormonal ve sinir sistemi hastalıklarında ve ruhsal bozukluklarında da erkeklerde sertleşme sorunları yaşanabilir. Depresyon ve ruhsal gerilim (anksiyete) sık olarak sertleşme sorunu yaratır. Bununla birlikte depresyon tedavisi ilaçları ile bazı kalp ve yüksek tansiyon ilaçlarını uzun süreli kullanmak yine aynı sorunu yaratabilir. Şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, kanda yağ yüksekliği ve akciğer hastalıklarında peniste sertleşme sorunları yaşanabilir. Bu saydığımız hastalıkların yeterli bir biçimde tedavisinin yapılması peniste sertleşme sorunlarını çözmekte etkili olabilir.

Sigara, alkol ve narkotik madde alışkanlıkları bir süre sonra pe**s sertleşmesi bozukluklarına neden olacaktır. Bu nedenle vücuttaki damarlar ve sinir sistemi üzerinde zararlı etkileri olan bu alışkanlıklardan uzak durmanız gerektiğini sanıyorum söylemeye gerek yok. Sertleşme bozukluklarının görülme sıklığını düzenli bir özel ve iş yaşamı sürdürmeye çalışarak azaltabilirsiniz. Bunun yanında düzenli olarak spor yapmak vücuttaki damarların yapısının çabuk bir biçimde bozulmasını engeller ve sorunun görülmesini geciktirerek bu konuda olumlu etki sağlar.

Benim size önerim ; öncelikle üroloji ve psikiyatri uzmanlarına muayene olarak , sertleşme sorununun psikolojik mi , organikmi olduğunun tespit edilmesi ve buna uygun tedaviyi yaptırmanız olacaktır.

Aranan Kelimeler:

16 Şubat 2011

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“boşalamıyorum” için 17 Yorum

 1. sami diyor ki:

  hocam beninm sorunum biraz daha farklı gibi yaşım 58 benim penisimde setleşme oluyo ama yeterli diyil ilişkiye girdiyimde boşalamıyorum süre uzuyo yorgun düşüyorum ve hiç boşalamıyırum bunun tedavisi varmı varsa nerede olur adres rica edecem

 2. mehmet diyor ki:

  1ay önce boşalıyordum ama şuanlarda boşalamıyorum 15yaşındayım

 3. sessiz diyor ki:

  İyi gunler 23 yasında bir erkeğim 4 yıl once hipofiz bezimde tumor vardi 4 yıl boyunca fostinex kullandim ve 1 Aralik 2012de ameliyat oldum tamamen temizlendi tumorum doktorum cinsel hayatiminda duzelecegini soyledi…Fakat ameliyattan oncede partnerimle iliski sirasinda icine bo?****ma sorunu yaşiyordum ameliyattan sonrada yaşamaya devam ediyorum masturbasyonla boşalabiliyorum.birde geç boşaliyorum bazende..sizce ne yapmaliyim icindeyken boşalabilmem icin birde bu gec bo?****ma sorunum icin…

 4. velii diyor ki:

  aaahmet diyor ki:
  10 Kasım 2012, 04:08
  öncelikle selamlar 27 yasında bir erkeğim bekarım…
  partnerimle ilişki sırasında boşalamıyorum onu defalarca tatmin ediyorum fakat kendim rahatlayamıyorum…
  masturbasyon sırasında sıkıntı yok.. sadece cinsel ilişki sırasında rahatlayamıyorum..
  herhangi bir saglık sorunumda yok tşk ederim..

  burdaaki sorunu bende yaşıyorum psikolojik yazmışsınız tedavisi neddir acıklasınız

 5. aaahmet diyor ki:

  öncelikle selamlar 27 yasında bir erkeğim bekarım…
  partnerimle ilişki sırasında boşalamıyorum onu defalarca tatmin ediyorum fakat kendim rahatlayamıyorum…
  masturbasyon sırasında sıkıntı yok.. sadece cinsel ilişki sırasında rahatlayamıyorum..
  herhangi bir saglık sorunumda yok tşk ederim..

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz