Boynumda Kırmızı lekeler

Merhaba. ben 24 yasındayım. boyun bolgemden belime kadar olan bolumde kırmızı lekeler cıkmaya basladı ve kasıntı yapıyor. ilk defa boyle biseyle karsılasıyorum ve herhangi biseye alerjim de yok. yardımcı olursanız sevinirim.

5 yorum “Boynumda Kırmızı lekeler

 1. anar

  boynumda kirmizi lekeler oluşdu ama vicudumun başka yerlerinde yok. hiç bir kaşınti ve yanma hissi de yok. hastalığım ne ola bilir?

 2. esma

  MRB EŞİMİN SADECE GÖĞSUNDE KUCUK KIRMIZI LEKELER VAR DAHA ONCE MAYALI ALKOL OLAN BİRA YUZUNDEN DENMİŞ SIMDI BİRAYI AYDA BIR KEREYE INDIRDI AMA HALA SADECE GÖĞSUNDE OLMAK UZERE ARA ARA CIKIYO VE KAŞINIYO HER AKSAM SIGARA KULLANDIGI ICIN CIGERLERI TEMIZLER DIYE AYRAN VERIYORUM ACABA ODA MAYALI DIYEMI OLUYO BILMIYORUM TELAŞA KAPILDIM CUNKU SORUNUN CIGERLERI YUZUNDEN OLMA IHTIMLI BENI KORKUTUYOR!

  • sevgiil esma alerjik bir reyaksiyon olabilir o yüzden test yapmak gerekiyor

 3. hardcore_um

  yaklasık 4 gundur bu haldeyim ama kızarıkların kasıntısından baska bir sorunum yok.  ateş yada mide bulantısı cekmiyorum.

 4. Bu belirtiler benim aklıma kızılı getirdi tabi klinik muayene şart ama kısaca bilgi vermek gerekirse kızıl eskiden yaygın bir çocuk hastalığıydı. Şimdi nadiren görülüyor. Belli bir tip streptokok bakterisi bu hastalığın nedenidir. Birdenbire boğaz yanmasıateş ve kusmayla başlar. Bakteri (erythrogenictoxin) özel bir tip toksin üretir bu da kırmızı lekelerin oluşmasına sebep olur. Kırmızılıklar boyunda ve göğüste olur yüzde görülmez sonra vücuda yayılır. Kızarıklıklar zımpara kâğıdı gibidir ve kıpkırmızıdır.

  BELİRTİLERİ:

  * Boğaz yanması

  * Ateş

  * Kusma

  * Boyunda ve göğüste kırmızı lekeler

  En çok koltuk altlarının üst kısmında ve göğüste görülürler. Dil şişer ve kırmızılaşır. Kızıllık genellikle 3 günde geçer ve ateş ortadan kalkar. Dilin şişliği biraz daha uzun sürebilir fakat iyileşme genellikle olaysızdır.

  TEDAVİ

  Doktorunuzun 10 gün için penisilin veya başka bir antibiyotik vermesi olasıdır. Bol sıvı alın yatakta dinlenin ve belirtilerin azalması için acetaminophen (parasetamoi)kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.