Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
burun içinde oluşan yaralar Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

burun içinde oluşan yaralar

Soru :

burun içinde oluşan yara uzun bir sürede geçmiyorsa nedeni nedir?yada bu yaralar neden kaynaklanıyor olabilir?ne yapılmasını önerirsiniz.şimdiden teşekkürederim

Etiketler: , , ,

23 Ağustos 2010

“burun içinde oluşan yaralar” için 1 Yorum

  1. Doktor Deva diyor ki:

    Burun içinde iyileşmeyen yaralarda; gerçek anlamda tedavi edilememiş, kronikleşmiş (müzminleşmiş) mikrobik (enfeksiyöz) durumlar düşünülebilir. Ancak, bazen burundaki iyi veya kötü huylu kitlelerin kendisi veya üstünde oluşan lezyonlar (yaralar) da kanamaya yol açabilir. Yine ileri derecede burun kemiği eğriliğinde (SEPTUM DEVİASYONU=DSN) eğriliğin pik yaptığı (tepe noktasında) sık kanamaya bağlı olarak lezyon oluşabilir. Göğüs (akciğer) hastalıkları, verem (Tbc=TUBERCULOZİS ) daha çok kanlı balgam şeklinde, karaciğerde ilerlemiş hastalıklarda ise PIHTILAŞMA FAKTÖRLERİ (kanamanın durmasını sağlayan maddeler) ile ilgili olarak kanama olabilir. Burada sayamayacağımız pek çok hastalık burun kanamasına yol açabilir.

     

    Soğuk havada, burun içini döşeyen mukozada bazen kılcal damarlar çatlar. Bu bölgelerde yaralar oluşabilir. Ancak mutlaka araştırılması gerekir.