Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva
Anasayfa > burun içinde oluşan yaralar Hastalığı ve Tedavisi

burun içinde oluşan yaralar

Soru :

içinde yara uzun bir sürede geçmiyorsa nedeni nedir?yada bu neden kaynaklanıyor olabilir?ne yapılmasını önerirsiniz.şimdiden teşekkürederim

Aranan Kelimeler:

Etiketler: , , ,

23 Ağustos 2010

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“burun içinde oluşan yaralar” için 1 Yorum

  1. Doktor Deva diyor ki:

    Burun içinde iyileşmeyen yaralarda; gerçek anlamda tedavi edilememiş, kronikleşmiş (müzminleşmiş) mikrobik (enfeksiyöz) durumlar düşünülebilir. Ancak, bazen burundaki iyi veya kötü huylu kitlelerin kendisi veya üstünde oluşan lezyonlar (yaralar) da kanamaya yol açabilir. Yine ileri derecede burun kemiği eğriliğinde (SEPTUM DEVİASYONU=DSN) eğriliğin pik yaptığı (tepe noktasında) sık kanamaya bağlı olarak lezyon oluşabilir. Göğüs (akciğer) hastalıkları, verem (Tbc=TUBERCULOZİS ) daha çok kanlı balgam şeklinde, karaciğerde ilerlemiş hastalıklarda ise PIHTILAŞMA FAKTÖRLERİ (kanamanın durmasını sağlayan maddeler) ile ilgili olarak kanama olabilir. Burada sayamayacağımız pek çok hastalık burun kanamasına yol açabilir.

     

    Soğuk havada, burun içini döşeyen mukozada bazen kılcal damarlar çatlar. Bu bölgelerde yaralar oluşabilir. Ancak mutlaka araştırılması gerekir.