C3-4 düzeyinde diskte diffüz bulging mevcuttur.

Ben 07.10.2015 tarihinde servikal mr çektirdim. Yorumu şöyle:
Kranio-servikal bileşke normal görünümdedir.Servikal düzeyde medulla spinalis normal trase ve kalibrasyonda izlenmektedir.Medulla içerisinde farklı sinyalde fokal lezyon demonstre edilmemiştir.
Servikal lordoz düzleşmiştir.Vertebra korpus yüksekliği ve sinyal intensiteleri normaldir.
C4-5,C5-6 düzeyinde diskte dejeneratif diskopatiye sekonder sinyal kaybı izlenmiştir.
C3-4 düzeyinde diskte diffüz bulging mevcuttur.
C4-5 düzeyinde geniş tabanlı santral protrüzyon mevcuttur.
C5-6 düzeyinde diskte diffüz çevresel bombeleşmenin eşlik ettiği sol parasantral ve foraminal protrüzyon izlenmiştir.Anterior subaraknoid mesafe silinmiştir.Nöralelemanlara belirgin bası saptanmamıştır.
Kesitlere dahil diğer seviyelerde disk posterior konturu ,dural sak,spinal kanal genişliği ve nöral foramenler normaldir.
Bu mr çekildiğinde emzikliydim bu yüzden ilaç kullanamadım. Bunun üzerine fizik tedavi gördüm. Fizik tedaviden sonra biraz rahatladım. Fakat dört gündür şiddetli baş ağrısı çekiyorum geceli gündüzlü mazejik sr ,cabral,muscoril kapsül ,arveles tb içmeme rağmen biraz hafifler gibi oluyor ama geçmiyor. Ağrının yanında baş dönmesi,bulantı ve denge kaybı yaşıyorum. 15.02.2016 da çekilen mr sonucum da şöyle:
TSE sekanslarda T1 ve T2W multiplaner elde olunmuştur.
Kranio-servikal bileşke normal görünümdedir. Servikal düzeyde medulla spinalis normal trase ve kalibrasyonda izlenmektedir. Medulla içerisinde farklı sinyalde fokal lezyon demonstre edilmemiştir.
Servikal lordoz düzleşmiştir. Vertebra korpus köşelerinde osteofitik yeni kemik oluşumları izlenmektedir. Disk sinyallerinde C4-5 C5-6 C6-7 düzeyinde dejeneratif diskopatiye sekonder sinyal kaybı izlenmiştir.
C4-5 düzeyinde diskte diffüz bulgingin eşlik ettiği fokal santral protrüzyon ve annüler yırtık izlenmiştir. Anterior subaraknoid mesafe silinmiştir.
C5-6 düzeyinde diskte diffüz bulgingin eşlik ettiği sol parasantral foraminal protrüzyon mevcuttur. Solda sinir köküne bası bulgusu mevcuttur. Anterior subaraknoid mesafe silinmiştir.
C6-7 düzeyinde diskte diffüz taşma mevcuttur.
Diğer seviyelerde disk posterior konturu ,dural sak,spinal kanal genişliği ve nöral foramenler normaldir. Diyor. Bu durumda bana ne önerirsiniz?

Cevap
Gönderildi

Online Doktora sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.