Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
çatlatma iğnesi Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

çatlatma iğnesi

Soru :

hocam ii günler.evliyim ve 7 aydır çocuk istiyoruz olmuyordu ve adetlerim düzensizdi.bunun üzerine doktora gittiğimde pco tanısı konuldu.ve klomen tedavisi verdi.bugün 13. günüm kontrole gittiğimde sol yumurtam 18 mm olmuş dedi ve çatlatma iğnesi verdi.ama nezaman vurulacagımı söylemedi bende sormayı unuttum.sizce nezaman vurulmalıyım?bugün 13. günüm..

Cevap

Adetinizin 2. veya 3. gününde USG ve hormon tetkikleri yapılır. Bu sonuçlara göre yumurtalıkların kapasiteleri ,tedaviye engel durumlar,tedavi dozları ve bir sonraki muayene ve tetkik zamanı belirlenir. Yumurtaların büyütülmesi,hastadan hastaya değişebilen farklı zaman aralıklarıyla USG ve hormon değerleri ile izlenir. Belli büyüklüğe ulaşınca yumurta çatlatma iğnesi yapılır.
İğne yapıldıktan sonra 18-24 saat arasında ilişkiye girilmesi önerilir…

Etiketler:

02 Mayıs 2011

“çatlatma iğnesi” için 1 Yorum

  1. nalan dedi ki:

    benm yumrtlıgm byumuyr ve catlmıyor bunun içn klomen kullandım ve yumurtlıgm 19mm ulstgnda catlatma iynesi oldum iyneyi olalı 14 gn oldu 9 uda adet tarhm ve br haftadr kasgmda ve belmde adet sancsı gbi agrılar var adette olmadm bugn içn acaba agrı neden kaynaklanıyor olablir hamilelekle alakası olblr mi yada iyneden kaynaklanablrmi

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz