celestone

ikiz gebeliğimin 32. haftasındayım. doktorumun dediğine göre herşey çok normal. benim de kasılma, sancı, kanama, tansiyon, gebelik diabeti, tiroid vb…. hiçbir şikayetim olmadı, ilk gebeliğimde 39. haftayı tamamladıktan hemen 1 gün sonra suni sancı ile normal doğum yapmıştım. sormak istediğim şu: bu hafta akciğer gelişimleri için celestone iğnesi yaptırmamı istedi. “eğer erken doğum olursa” diye. hiçbir erken doğum belirtisi olmadan bu iğneyi yaptırmam ne kadar doğru? erken değil mi? doğum belirtilerinden herhangi birini gördüğünde yaptırsa daha doğru olmaz mıydı? yan etkileri neler olabilir?

6 yorum “celestone

 1. meryem

  Slm doktorum benim bi sorum olcakti ben bilmeden akciger gelismesi icin 2 dozdan faxla ignr vurdum bisey olurmu acaba

 2. tülin

  28 haftalıkken etd riski içi 4 doz celestone vuruldum.
  29.hafta yine doktor verdi,her hafta verilecek gibi duruyor. crp de 25 civarı çıktı.
  Bazı riskleri olabildiğini duydum, sonraki haftalarda yaptırma konusunda kararsız kaldım.fazla dozun zararı olur mu,yaptırmalımıyım?
  teşekkürler

  • sevgili tülin ilaç dozuna ancak sizi muayene eden doktorunuz karar verebilir

 3. besu

  ben 28 haftalık gebe iken erken dogum sebebiyle kanama ve sancı ile hastanede yattım ozamanda celestone vurdular ve düşük igneleri ile şimdiye kadar geldim şimdi33 haftalık oldu ve yine 2*2celestone daha yapıldı bunların bebegimizin ciğerlerine yan etkisi olabilirmi ayrıca ksılma sancılar içinde nidilat kullanıyorum çok telaşlıyım cevap teşekkürer.

  • sevgili besu bir sorun olacağını düşünmüyorum

 4. İkiz gebeliklerde erken doğum daha riskli olur o yüzden doktorunuz doğru olanı yapmış benim tavsiyem doktorunuzun önerisine uymanız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.