Cinsel İlişki Sonrası Vajinadan Kan Gelmesi.

Merhabalar. Kız arkadaşımla ilişkiye girdikten bir gün sonra kendisi her tuvalete çıktığında vajinasından kan geldiğini söylüyor ve ardındanda çok büyük acı duyuyor.. İlişkiden önce , ön sevişme esnasında zevk almasına rağmen vajinası çok çabuk kuruyordu. Bende kuruyken birazda zorlayarak içine girdim. Bu şekilde bir dakikaya yakın bir süre kaldım ama fazla gel git olmadı.. Vajinadan kan gelmesinin bununla bir ilgisi olabilir mi ? Çok zorlamış olabilir miyiz ? Ciddi bir sorun yaratır mı ?

Cevap

Bu kanamanın çeşitli sebepleri olabilir:
– Vajinal enfeksiyon (vajinit)
– Vajina içerisinde bir lezyon
– Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
– Cinsel ilişki sırasında vajinada yırtılma oluşması
– Erkeğin penisinden olan bir kanamanın vajinaya bulaşmış olması nadiren yanıltabilir ve kanamanın vajinadan olduğunu düşündürebilir
– Semende (menide) kan olması da aynı yanılgıya düşürebilir
– Servisit (rahim ağzı iltihabı)
– Servikal polip
– Servikal erozyon (rahim ağzında yara)
– Kanama bozuklukları ve bazı kan hastalıkları
– Rahim veya özellikle rahim ağzı kanseri de bu duruma sebep olabilecek en ciddi durumlardan birisidir. Rahim ağzı kanserinin bazen ilk belirtisi ilişki sonrası kanama olabilir.
– Nadiren idrar yollarından gelen kanama da vajinadan geliyor sanılarak yanılgı yaratabilir
– Gebelik varken ilişki sırasında kanama olması düşük tehtidi olabilir ve ileri gebelik aylarında bebeğin eşinin önde olması gibi durumlarda da ilişki ile kanama olabilir.

Hangi sebeple olursa olsun ilişki sonrasında kanama olması hemen doktora başvurmayı gerektiren şikayetlerden birisidir. Detaylı bir jinekolojik muayene ve bazı tahliller sonrasında sebep aydınlatılacaktır.

Tedavi kanamaya yukarıdaki durumlardan hangisi sebep olmuşsa ona göre planlanır. Yukarıdaki sebeplerin tedavileri ilgili konularda anlatılmıştır.

Cinsel İlişki Sonrası Vajinadan Kan Gelmesi.” üzerine 27 yorum

  1. Sevgilimle birkac kez ilişkiye girdim bu zamanlarda kan gelmiyordu ama daha sonra adet olmadan birgün önce iilişkiye girdik ve kan geldi ama sabahın adet oldum sizce zzarim bbozulmuş mudur ?

  2. Hocam merhaba ben dün erkek arkadaşımla anal ilişkiye girdim ama hafif adet kanamam oluyordu daha sonra boşaldı ben tuvalete gittim vjinamdan kan akıyor kırmızı ve kokuyordu ama adetliydim kızlığım bozulmuşmudur

  3. Sevgilimle anal yoldan iliskiye girdik aradan 1 saat sonra on taraftan kan geldi cok az sizce normal mi

  4. esımle ılışkıye gırdıyımız esnada kan akmadı bır gun sonra tuvalete cıktıgında kan aktı kızlık zarı ılışkıden bır gun sonra yırtılmış ola bılırmı

  5. Sevgilim arkadan yapmak isterken onede gecti ama icime girmedi sadece zorladi ve cok kan geldi bozuldummu ?acil cevp verrseniz sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir