Cinsel İlişki Sonrası Vajinadan Kan Gelmesi.

Merhabalar. Kız arkadaşımla ilişkiye girdikten bir gün sonra kendisi her tuvalete çıktığında vajinasından kan geldiğini söylüyor ve ardındanda çok büyük acı duyuyor.. İlişkiden önce , ön sevişme esnasında zevk almasına rağmen vajinası çok çabuk kuruyordu. Bende kuruyken birazda zorlayarak içine girdim. Bu şekilde bir dakikaya yakın bir süre kaldım ama fazla gel git olmadı.. Vajinadan kan gelmesinin bununla bir ilgisi olabilir mi ? Çok zorlamış olabilir miyiz ? Ciddi bir sorun yaratır mı ?

Cevap

Bu kanamanın çeşitli sebepleri olabilir:
– Vajinal enfeksiyon (vajinit)
– Vajina içerisinde bir lezyon
– Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
– Cinsel ilişki sırasında vajinada yırtılma oluşması
– Erkeğin penisinden olan bir kanamanın vajinaya bulaşmış olması nadiren yanıltabilir ve kanamanın vajinadan olduğunu düşündürebilir
– Semende (menide) kan olması da aynı yanılgıya düşürebilir
– Servisit (rahim ağzı iltihabı)
– Servikal polip
– Servikal erozyon (rahim ağzında yara)
– Kanama bozuklukları ve bazı kan hastalıkları
– Rahim veya özellikle rahim ağzı kanseri de bu duruma sebep olabilecek en ciddi durumlardan birisidir. Rahim ağzı kanserinin bazen ilk belirtisi ilişki sonrası kanama olabilir.
– Nadiren idrar yollarından gelen kanama da vajinadan geliyor sanılarak yanılgı yaratabilir
– Gebelik varken ilişki sırasında kanama olması düşük tehtidi olabilir ve ileri gebelik aylarında bebeğin eşinin önde olması gibi durumlarda da ilişki ile kanama olabilir.

Hangi sebeple olursa olsun ilişki sonrasında kanama olması hemen doktora başvurmayı gerektiren şikayetlerden birisidir. Detaylı bir jinekolojik muayene ve bazı tahliller sonrasında sebep aydınlatılacaktır.

Tedavi kanamaya yukarıdaki durumlardan hangisi sebep olmuşsa ona göre planlanır. Yukarıdaki sebeplerin tedavileri ilgili konularda anlatılmıştır.

54 yorum “Cinsel İlişki Sonrası Vajinadan Kan Gelmesi.

 1. melisa

  Hayatımda ilk defa dün erkek arkadaşımla ilişkiye girdik, fazla zorlamadı ama vajinamın içine girerek kan gelmesine neden oldu zedelenmemi oldu, yoksa kızlık zarı yırtıldı mı ondan pek emin değiliz ama eğer kızlık zarı yırtıldıysa hamile kalma durumu var mı ? Ve gündür kanamam oluyor ne yapmalıyım?

  • zarar vermiş olabilirsiniz durumu kontrol etmeden net birşey söylemek ğüç boşalma oldumu

   • Melisa

    Dünden beri kanamam oluyor. Boşalma olup olmadığını bilmiyorum

 2. Pelin

  Eşim vajinamı parmakladı çok kurcaladı sonra ayaga kalktığımda kanamam oldu acaba kötü bişeymidir yoksa zedelenmedenmi olmuştur

 3. Ayse

  Teşekkürler hocam

 4. Ayse

  Mrb hocam ben 24 yaşında bakireyim masturbasyon sonrası peceteyle silince zevk suyunda kan gördüm bu daha önce iki kere daha oldu herhangi bir şey sokmadim kızlık zarim bozulmuş mudur

  • aşırı zorlamayın genelde bir sorun olmuyor

   • Ayse

    Hiçbir şekilde zorlama olmadı hocam altında başka sorunlar olabilir mi ve bu kanamanın sebebi ne olabilir?

    • düzensiz adete bağlı olabilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>