Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa > Cipram Yan Etkisi (Psikolojik Sorunlar) Hastalığı ve Tedavisi

Cipram Yan Etkisi (Psikolojik Sorunlar)

Soru :

Merhaba

36 yaşında bayım.aşırı göğüs ağrılarım vardı,kalpten şüphelendim,hastanelerde yaptığım tetkikler üzerine bir sonuca varamadığımdan durumumun psikolojik olduğunu söylediler ve adlı ilaca başladım ,10 gündür kullanıyorum. fakat şimdi başka bir sorunla karşılaştım ,ilacın yan etkisi iktidarsızlık, sorunu ve çok güç bo?****ma sorunu yaşıyorum sizce ne yapmalıyım.şimdi bunun verdiği huzursuzlukla karşı karşıyayım,ilacı kesinlikle kesmek istiyorum bu sorundan kurtulmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

Aranan Kelimeler:

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

02 Ekim 2009

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

»
Soru Sormak için Resme Tıklayın

“Cipram Yan Etkisi (Psikolojik Sorunlar)” için 2 Yorum

  1. sema diyor ki:

    merhabalar..ben doğumdan 3 ay sonra cipram kullandım ve o zamanki depresif ruh halime artı anksiyete yada panikataklarıma çok iyi gldi ve 2 yıl sonunda ilacı yavaş uzun bir sürede bıraktım… ancak 1 yıl sonra yşadığım ailevi sıkıntılardan vb…nedenlarden dolayı ağır depresyon halindeyim aslında amacım ilaç kullanmadan bu durumdan çıkabilmekti..ilaca başladığım il üç gün çeşitli yan etkileri beni daha çok panik yaptı aslında geçici yan etkileri ama her defasında üç gün sonunda bıraktım..ancak depresyonum okadar şiddetli bir hal eldıkki hayattan hiç birşekilde zevk almmayaya işlerimin ve sosyal ilşkilerimin bozulması yla iyice dip oldum ve ilacı ( cipram) kesin içmeye karar verdim bugün 5 günüm ve çok düşük dozda alıyorumki bünyem alısın 20 mg çeyrek dozunu yavaş yavaş artıracağım ki bu küçük dozda dahil etkileri oluyor terleme anksiyete ama birazda insanın kendisi yapıyor …kesinlikle devam etmek istiyorum ve enkısa sürede bir doktora gidip kullanımını onun söylediği şekilde yapacağım..sormak istediğim bu ilaç daha önce kullandım 2 ,5 yıl ve çook iyi geldi…şimdi aynı iyi etkiyi şimdi görürmüyüm çünkü depresyonum çok ağır gibi görünüyor…..teşekkürler…..

  2. Doktor Deva diyor ki:

    Öncelikle bütün ilaçların yan etkisinin olduğunu hatırlatmak isterim. Cipram da yan etki olarak tansiyon düşüklüğü ağızda kuruluk ereksiyon güçlüğü gibi sorunları yanında getirir. Ama benim size tavsiyem ilacı bırakmadan önce ilacı ne için aldığınızı kavramanız gerekir

    Cipram kullanıyorsanız bu ilacın tedavi ettiği hastalıktan kurtulmak için kullanıyorsunuz Yani bu depresif durumu düzeltmek için pisikolojik sorunu düzeltmek için kullanıyorsunuz Bu ilacın yan etkileri olabilir bunlar her insan da aynı şekilde ortaya çıkmaz. Sizde de bu şekilde ortaya çıkabilir Sözün kısası öncelikle hastalığınızı düşünün yani tedavi olmayı düşünün Doktorunuzla konuşarak yan etkilerini azaltacak yeni bir ilaç tavsiyesi alabilirsiniz Ama tedavinizi yarım bırakmayın

    Sağlıklı günler dilerim

Sizde bu konu ile ilgili yorum yapabilir Soru Sorabilirsiniz

Yorum yaparken veya Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz


Sağlık Ekibi Sağlık Kategorileri

  • Ağız ve Diş
  • Akciğer Hastalıkları
  • Bağırsak ve Anüs
  • Beslenme Hastalıkları
  • Beyin ve Sinir
  • Böbrek ve İdrar Yolları
  • Bulaşıcı Hastalıklar
  • Cilt Hastalıkları
  • Cinsel Hastalıklar
  • Çocuk Hastalıkları
  • Diğer Hastalıklar
  • Diyet
  • Doktora Sor
  • Eklem Hastalıkları
  • English Health
  • Erkek Hastalıkları
  • Estetik
  • Genetik
  • Göz Hastalıkları
  • Hastalıklar
  • Hormon Hastalıkları
  • İlk Yardım
  • Kadın ve Doğum
  • Kalp ve Damar
  • Kan Hastalıkları
  • Karaciğer Hastalıkları
  • Kas Hastalıkları
  • Kategorilenmemiş
  • Kemik Hastalıkları
  • Kulak Burun Boğaz
  • Laborant
  • Laboratuvar Günlüğü
  • Mide Hastalıkları
  • Ruh Hastalıkları
  • Sağlık Haber
  • Sağlık Sözlüğü
  • Sağlıkta Pratik Bilgiler
  • Şifalı Bilgiler Kitabı
  • Solunum Hastalıkları
  • Doktor Deva