Cl+ Me– Isothiazolinone karşı

benim 6 yaşında kızım var. elerinde ve vücüdunun bazı yerlerinde alerjik kaşıntı ve dökülme, kızarıklık ve yaralar oluşuyordu. üniversitenin dermatoloğuna gittik yama testi yaptılar ve Cl+ Me– Isothiazolinone karşı yani; (CL+ ME- ISOTHIAZOLINONE – İZOTİAZOLİNON (Kathon CG)
NEDİR? Birçok alanda preservatif (koruyucu) madde olarak kullanılır. Bakteri, mantar ve alglere karşı öldürücü etkisi vardır.
NERELERDE BULUNUR? Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri (nemlendirici, fondoten, pudra, güneş yağı, makyaj temizleyici, göz farı, maskara, şampuan, sıvı sabun, saç jölesi, bebek temizlik bezleri, tuvalet kağıdı)
Topikal ilaçlar, deterjanlar, çamaşır yumuşatıcılar, ev temizlik malzemeleri, cilalar-parlatıcılar, böcek ilaçları.
Kağıt endüstrisi, su bazlı boya ve vernikler, baskı mürekkepleri, renklendirici maddeler, yapışkan bantlar ve yapıştırıcılar, radyografi sıvıları.
ÇAPRAZ REAKSİYON VERENLER (benzerlik nedeniyle allerji yapanlar) Diğer isothiazolinones
ÖNEMLİ NOKTALAR İsothiazolini, krem veya şampuan gibi sıvı şekilde içeren maddelerde, allerji riski daha büyüktür. )
karşı alerjisi olduğu söylendi. bizim yaptığımız gözlemlerde sıvı sabun, boya, kozmetik ürünleri, bebek bezlerine vs.. karşı alerjisi var. Acaba hangi ilacı veya kremi kullanmalıyım.
teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>