Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva
Anasayfa > Çocukta ağız suyunun aşırı akması Hastalığı ve Tedavisi

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Çocukta ağız suyunun aşırı akması

Soru :

Selam
2 yaşındaaki oğlumun ağzından sürekli suyu akıyor. bütün dişleri çıktı.Doktoruna danıştık fakat çok üstünde durmadı. Ama içim hiç rahat değil bunun sebebi ne olabilir ve çözümü var mıdır. çocuk artık önlük takmayı reddediyor ve gerçekten 10 dk.da kıyafeti sırılsıklam oluyor. sanki açık kalmış ip şeklinde akan bir musluk gibi akıyor ağzının suyu. çocuğun her türlü gelişimi normal seyrediyor herhangi bir rahatsızlıı da yok.lütfen bana bir yol gösterin. teşekkürler.

Etiketler: , , ,

25 Aralık 2009

“Çocukta ağız suyunun aşırı akması” için 48 Yorum

 1. figen diyor ki:

  Mrb 2 yasinda oglum var ve agzinin suyu haddinden fazla akiyor tahlil yaptirdik diski tahlilindede bisey cikmadi fakat beebat bi sekilde akiyo ve dudaklarinin kenarlari sivilce gibi benekleer cikti ne yapmaliyim

 2. Yılmaz diyor ki:

  iyi günler 4 yaşında bir oğlum var. sürekli bir şekilde salyası akıyor. parazit taraması yapıldı parazit çıkmadı. testler yapıldı filimler çekildi doktorlar herşey normal diyorlar. ama salyası akmaya devam ediyor. farklı KBB ve çocuk doktorlarına defalarca götürdüm bi çare bulamadılar ne yapacağımı şaşırdım bundan dolayı düzgünde konuşamıyor. ne yapmamızı önerirsiniz.

  • Deva diyor ki:

   Gece meydana gelen ağız akması birçok kişinin şikyetleri arasında yer alır. Çocuklardan yetişkinlere kadar görülebilen ağız akmasının birçok sebebe bağlı olabilir. Uyurken rahat nefes alınamadığı için ağız açık bırakılır, bu da salyanın akmasına neden olur. Ağzın açık olarak yatılması sadece salya için değil, aynı zamanda gece boyunca ağza bakteri girişi olacağından enfeksiyonlara da neden olmaktadır. Makalemizde ağız akmasının nedenlerini ve bu konuda sizlere yardımcı olabilecek bitkisel tedavi kürünü sizlerle paylaşacağız.
   NEDENLERİ NE OLABİLİR?
   Ağız akmalarının birçok sebebi vardır. Ağız akmasının kesin sebebinin bilinebilmesi için bir KBB doktoruna başvurulmasında fayda vardır. Ama muhtemel nedenler aşağıdaki gibi sıralanabilir.
   Sponsorlu Bağlantılar
   En bilineni ve yaygını bağırsak parazitleridir.
   Geniz eti sarkıklığı,
   Burundaki fiziksel bozukluklar,
   Burundaki tıkanıklıklar,
   Rahat nefes alış verişinizi engelleyen yastık ve yataklar,
   Birtakım yemek borusu ve mide problemleri (özellikle çocuklarda),
   Çocuklarda yeni bir diş çıkması,
   Tükürük bezlerinde bir problemden kaynaklanabilir,
   Ağız içi aftlar, diş apsesi, dil ve damakta lezyon,
   Yutma kaslarındaki bir bozukluktan kaynaklanıyor olabilir.

 3. metin diyor ki:

  mrb; benim oğlum 2,5 yaşında ağızından salye (akıntı) eksik olmuyor bir ağızı kapatmıyor ağzı kapatması ile ilgili k.b.b. (1sene) önce götürdük birsey yok deliler ama hale aynen devam ediyor
  bana yardımcı olurmusunuz

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz