DAHİLİYE

Mide ve karın ağrısı şikayetiyle dahiliye hekimine başvuran bir hastanın, hekimin istemesiyle yapılan kan tahlilinde gebe olup olmadığını; hekim tahlili görünce hemen anlayabilir mi?
(Hasta gebe olma ihtimalini söylemese dahi)

Sorunuzun Cevabı

Gebelik testi  yapıldıysa tabiki anlaşılabilir Kanda hcg bakılmışmı

Online Doktora sor

125 yorum “DAHİLİYE

 1. Semra

  Merhaba 31 yaşındayım kadinim benim gece vakti uyanırken vücudum karıncalanmış gibi titremiş gibi kriz geçirmiş gibi baş dönmesi göz kararması oluyo nedeni varmı acaba

  • tansiyon değerinize baktırtınız mı

 2. Şilan

  Şiddetli regl sancısından doktor naprosyn vermişti kullandıktan 2 saat sonra adet kesildi ilk günden ve susuzluk hissi,kusma,mide yanması,halsizlik vs tüm yan etkileri görüldü gece acile gittiğimde kan ve idrarda bir şey çıkmadı dikloron vurdu mide yanması.iştahsızlık vs devsm ediyor ve haftasonu. Nedir bu lütfen yardımcı olur musunuz

 3. Pınar

  Mrb. Benim karnımın sol alt tarafında vurma tekmeleme hissi var. Adetim 10 gün oldu biteli ilişki olmadı bu 10 gün içerisinde. Sol alt tarafta vurma tekme gıdıklanma oluyor akşamları hafif ağrı ile sol belime vuruyor. Nedeni nedir?

  • farklı nedenlere bağlı olabilir sindirim sorunu yaşıyormusunuz

   • Pınar

    Sindirim sorunu yok hocam. Şimdi geçti ama bazen böbreklerimde agrı oluyor anlık ve geçiyor. Karnıma bastırınca bir ağrı hissettim bıcak gibi. Birde sürekli halsiz ve yorgunum bunun sebebi nedir. Çok teşekkür ederim.

 4. salih

  hocam tetkik sonucu göstersem yorumlarmısınız

 5. Kübra

  Merhaba hocam ben 28 yaşındayım yaklaşık iki sene önce antibiyotik yüzünden midemde sorun yaşadım karın ağrılarını oldu.doktora gittiğimde endoskobi yapıldı hiç sıkıntı yok.midemdeki sorun geçti ama iki yıldır karnıma dokundukca ağrım oluyor.yine bunun için çok doktora gittim muayne edildi batım çekildi ama bir ilaç bile vermeden gönderdiler.acaba kafama çok taktigim için mı böyleyim bilmiyorum.bazen bağırsaklarında mı sıkıntı var diye düşünüyorum.doktorlardan biride siz bu yüzden boylesiniz demiyor.napacagimi şaşırdım.sizce kolonoskobide cektirmeme gerek varmı.muayneyle yada tahlille birşey olsa anlaşılır mıydı.??

  • yapılan tetkiklerde sonuç ne çıktı

   • Kübra

    Batimda sıkıntı yok kan tahlilinde sıkıntı rontgende sıkıntı yok endoskobide tertemiz sadece kolonoskobi yapılmadı onuda sırt üstü uzandım karnımı serbest bırak dediler o şekilde karın bolgeme bastırdı ağrım olmadı ama ayaktayken hafif bir şey şeyde bile yanar gibi açın oluyor iki senedir bu var ama hiç birşey çıkmıyor.kolonoskobide gerek görmüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.