Deri altına saplanan plastik kıymık

Yaklaşık 2 ay önce plastik bir parça baş parmağıma saplanmıştı. Parçayı çıkardığımı düşünüyordum fakat 3 4 hafta sonra parmağıma saplanan bölgede çok ufak bir şişlik ve bastırınca acı hissettiğimi farkettim. Bunun üzerine 3 hafta önce Kızılaya gittim ve oradaki Genel Cerrah parmağıma lokal anestezi uygulayarak içeride gördüğü 2 3 minik parçalayı çıkarttı.
Parmağım iyleşme sürecine girdi fakat yara bölgesinde ufak bir şiş yer kaldı ve yine bastırınca acıtıyor. İçeride parça kalmış olabilirmi ? Yine müdehale mi edilmesi gerekiyor yoksa vücut kendiliğinden parça varsa eritirmi ? Teşekkürler iyi çalışmalar

Cevap

Eğer parça varsa yine almak gerekiyor tekrar kontrol ettirin

Online Doktora sor

3 yorum “Deri altına saplanan plastik kıymık

  1. berizgül

    dün akşam dişime takılan geçici dişlerimi yuttum. Üst çenenin tamamında bir bütün halindeydi. Nasıl yutabildiğimi bilmiyorum. içeriğindeki maddenin de ne olduğunu bilmiyorum ve midem bunu eritir mi? yada eritemezse ne kadar süre sonra midemden çıkar?

  2. ahmet

    bn 47 yaşındayım balgam sökerken balgamın içinde kan oldugunu görüyorum.
    doktora gittim burnun kanamış oldugu ve sn balgamı çetiginden dolayı oluyor dedi.Ama benim içimde bi korku var acaba başka nedenide olabilirrmi ?

    • sevgili ahmet doktorunuz gereken açıklamayı yapmış endişelenmeyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.