Tüm sorunlarınız için tek Adres Deva

Anasayfa     Doktora Sor     Kadınlara Özel
Dikkat dağınıklı cipralex mi lustral mi yoksa prozac mı Neden Olur

Bir Önceki Yazı

«

Bir Sonraki Yazı

           »

Dikkat dağınıklı cipralex mi lustral mi yoksa prozac mı

Soru :

başarılı bir üniversite öğrencisiyim fakat yoğun stres altındayım.çoğu gün içimden hiçbişey yapmamak geliyor derslere sadece sınav gününden birkaç gün önce sabaha kadar uyumayıp çalışıyorum.dikkatim dağınık biri konuşurken ben kendi aklımdan başka düşüncelere dalıyorum.sabah 5 e kadar uyuyamayıp gündüz uyuyorum.en yakın hastane 2 saat uzakta ve ssk yok cipralex gibi hafif bir antidepresan mı yoksa lustral mi kullansam kararsızım.önceden öss zamanı prozac kullandım.

Etiketler: , , , , , ,

11 Mart 2010

“Dikkat dağınıklı cipralex mi lustral mi yoksa prozac mı” için 3 Yorum

  1. seçil diyor ki:

    merhaba. Benm sorunum sosyal fobi. bunun için ilk gitiğim doktor lustralı önermişti 2-3 gün içtim acayip uyku yaptı bıraktım. aradan 2 seneye yakın geçti artık üniversiteli oldum ve bu durum canımı iyice sıkmaya başladı tekrar gitti cipralex verdiler etkisini gördüm fakat zamanla etkisi azalıyor gibi geldi daha güçlü bir şey istedim etkisinin süreceği.. prozac verdiler onda da pek etki görmedim. hem uyku yapmayan, dikkat daıtmayan, kilo aldırmayan, sessiz sakin yapmayan halsizleştirmeyen bir antidepresan önerir misiniz ?

  2. Doktor Deva diyor ki:

    Yani diyorsun ki teşhis tanı önemli değil direk antideprezanlara başlayalım elbet faydası olacaktır. Bu konu da sana katılmıyorum üniversite de okuyan bir çok öğrenci var aynı sorunları yaşayan ama hiç biri hemen ilaçlara başlamıyor Sana da tavsiyem önce teşhisini koy. Yani git bir muayene ol 2 saat değil 8 saat olsa yine git muayene ol gerekirse bir psikoga git ama sakın kendi başına ilaçlara başlama sonra tek başına bırakamaz hale gelirsin

Sizde bu konu ile ilgili soru sorun veya ek bilgi verin

Sorunuz bu konu ile ilgili değilse buraya tıklayarak yeni bir soru sorun. Soru Sorarken !
Düzgün bir Türkçe kullanınız!
Argo ve küfürlü kelimeler kullanmayınız!
İnsanları rencide edici ithamlarda lütfen bulunmayınız!
Saçma isim ve yanlış mail adresli sorular cevaplanmaz