dil kökünde ağrı

Merhaba.Ben 27 yaşında bir bayanım.Sigara ve alkol kullanmıyorum.Ailemde genetik bir hastalık yok.Sabah kahvaltı ederken dil köküme bir kramp girdi.Birşey mi ısırdı diye korktum ama birşey ısırmadığına eminim.Dilimin köküne krmap girdi.(Sağ tarafa)Genelde boğazım soğuğa aşırı hassastır ve soğuk alırsam şişer.
Bademcik ameliyatı olmadım.Ama bademciklerimde soğuk aldığımda şişme olur.20 lik dşlerimde 5 sene önce çıktı.Kabakulak gibi çocuk hastalıklarını da çocukken geçirdim.
Sabah giren bu krampı dikkate almadım.Ağrı falan da olmadı.
Akşama kadar aklıma bile gelmedi.
Akşam yemeğinde yemeği çiğnerken boğazımın ağrımaya başladığını hissettim.Yemek sonunda boğazımın sağ tarafı şişti.Kulağımın arkasında problem yok.Tam çenemin bittiği yer şişti.Dışardan da gözüküyor.Elleyince de acıyor.Yemeği bıraktım yarım saat sonra birazcık indi ama ağrı hala devam ediyor.Kulak içime de hafifçe ağrı olarak vuruyor.Konuştuğumda da dil köküm ağrıyor.İnternette aratığımda bir sonuca ulaşamadım.
Bilgilerinizi rica ederim.

29 yorum “dil kökünde ağrı

 1. Esra

  6 aydır dilimin üzerinde kabarcıklar var ve dil kökümdede agri dişimle alakali problemlerim var uzun soluklu. Sigara kullaniyorum fakat daha öncedende kullanıyordum. Biobsi alindi agiz ici yanak bolgemden fakat bir sirun cikmadi neden kaynaklaniyordur?

 2. Emrah

  28 yasinda bi erkegim ve dil koku ve bogazma dogru bi agri var 15 gun once 20 lik disimi cektrdim onunla alakali olabilirmi yardmci olursanz sevinirim yaklask 3-4 gundr rahatsz ediyor

  • enfeksiyon varmı bakmamız gerekiyor

 3. zeki

  Merhaba bende de benzer bir şikayet var. yaşım 31 . Aralık 2014 ten beri dilimin kökünde kramp gibi ağrı oluşuyor.. Bazen uyuşma hisside oluyor. nöroloji doktoruna gittim emar cektirtirdim. bir şey çıkmadı. sonra KBB doktoruna gittim bir şey yok dedi. Psikolojik dedi. Özellikle konuşunca ağrı yapıyor. anlamadım bu hastalığın çaresi yok mu. yardımcı olursanız sevinirim..

  • dişlerinizde bir sorun varmı

  • Elif

   Aynısı bana oluyor 15 yaşındaym

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>