Diş etinde kızarıklık ve şişme

Diş etimde kızarıklık şişme ve dişle birleşen kısmında çizgi halinde yara gibi bir görüntü var. Daha önce diş taşı temizliği yaptırmıştım dişcim sürekli takip etmemi iyi bakmamı v temizlik yaptırmamı söylemişti.Bu seferki görüntü beni biraz korkuttu başka bi sebebi labilr mi diş taşı temzilği yaptırırsam geçer mi acaba? Diş ipi kullandığmda ve fırçaladğimda biraz kanama da oluyor.Teşekürler

Cevap

Diştaşı temizlenmezse şikayetiniz olmasa bile dişin etrafını saran ve dişi tutması gereken kemik dokuda erime meydana gelir ve dişi kaybedersiniz.
Diş taşlarını yıllar yılı temizletmemiş vatandaşlarımızda dişi kemik yerine diştaşları tutar hale geliyor. Rahatsızlıklar artınca (koku,kanama,ağrı,sallanma…) temizletiyorlar.
Kemik doku da azalınca diş temizlikten sonra sallandı oluyor.
Diş taşlarınızı agresif olmayan yöntemlerle temizletirseniz ve 6 ayda bir kontrole gidip düzenli bakımını yaptırırsanız en hayırlısı olur.
Diş ve diş eti uyumu bakımı üzerine dünya genelinde diş hekimliği içerisinde uzmanlıklar vardır. Yani bunca araştırma ve üzerine uzmanlık yaptıracak bir bilim varken komşunuzun dediğine mi inanacaksınız?

2 yorum “Diş etinde kızarıklık ve şişme

  1. mustafa

    diş etinde kızarıklık ve geceleri yanma var sizce neden olabilir

    • sevgili mustafa diş eti iltihabı olabilir uygun şekilde fırçalamanız gerekiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>