Doğum kontrol hapı ne zaman bırakılır

Merhaba. 1,5 yıldır düzenli olarak Yasmin kullanıyorum. 2 yıl sonra eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz.Bu süre içerindede hapı kullanmayı düşünüyorum.Fakat doğum kontrol hapının uzun süre kullanım sonucunda hapı bıraktıktan sonra koruyuculuğu belli bir süre uzattığını duydum.Bu ne derece doğru bilmiyorum.Bunu öğrenmek istiyorum.Doğruysa bu benim için geçerlimi? Çocuk sahibi olmam için hapı ne zaman bırakmalıyım?
Teşekkürler..

Doğum kontrol hapı ne zaman bırakılır” üzerine 25 yorum

 1. Merhaba
  Ben 11 ay dogum kontrol hapiyla korundum 4 ay oldu hapi birakali ama hala hamile kalamadim, reglimde duzenli. Sizce bi doktora gitmeli miyim ne zaman hamile kalabilirim.. Tskler..

 2. Merhaba,
  Yaklasik bir yildir yasmin kullaniyorum. Bu ay birakmayi dusunuyorum, farkli yontemlerle korunmaya gdecegiz. Adetten sonra biraktgmda hamile kalma riskim olur mu ? Birakmak icin belirli bir zaman gecmesi gerekiyor mu?
  Tesekkurler

 3. merhabalar, doktorum önerdiği yazz 24+4 hapı kullanmaya başladım. ilk kutum ve sadece 7 güm kullanabildim. aşırı miğdem bulanıyor ve kendime çok halsiz hissediyorum. hapı hemen bırakmaya düşünüyorum. ne gibi yan etki yapabilir acaba? teşekkürler.

 4. ben yaklasıl4 yıldır dogum kontrol hapı kullanıyorum artık gebelık dusunuyorum hapı nasıl bırakmalıyım ve bıraktıktan sonra nekadar sürede hamıle kalabılırım

 5. ben 4 yıldır kullanıyorum yasmın ondan once gınera kullandım 3 yıl bıraktım 2 ay sonra hamıle kaldım sımdı oglum olduktan sonra tekrar basladım yasmın kullanıyorum kılo alma gıbı bır sıkayetım yok oncede olmamıstı sımdıde olmadı yanı her bunyeye aynı etkı yapacak dıye bırsey yokk onu doktorr kontrolunde kullanacaksınızz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir