Doğum kontrol hapları ne zaman kullanılmaya başlanmalı

birde bu dogum kontrol hapına evllikten kaç ay önce başlanmalı bunu sölemişiniz sanırım ama yazılarınız beni rahatlattı tşk ederim ben 26 eylülde evlenicem ne zamn başlım ilaca onu ögrenmek istiyorum çok tşk ederim

13 yorum “Doğum kontrol hapları ne zaman kullanılmaya başlanmalı

 1. emine

  sağ yumurtalığımda kist olduğunu söyledi doktorum ve ilaç olarak yasmin kullan dedi. bugün benim adetimin son günü başlasam bir sorun olur mu, ne zaman başladğım çok önemli mi?

 2. gizem

  22 eylülde düğünüm var.30 agustos adetimin ilk günü idi.düğünümde adet olma riskim çok yüksek ve cok sancılı geçtiğinden istemiyorum.doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum.Fakat suan baslarsam 21 gün sonrası zaten düğünüme denk gelecek.adetim bittiğinde ayın 7 si gibi başlamamın bir sakıncası olurmu?ne yapmalıyım?

 3. yasemin

  ben doğum kontrol hapı kullanıyorum ve ilk kutuyu bırakıp ara verdim ve 8. gün almayı unuttum 9. gün 2 tane aldım korumaya devam eder mi ek korumaya gerek var mı?

  • sevgili yasemin bir gün unutmadan genelde ertesi gün iki hap alınır ve koruma devam eder

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.