doğumdan sonra oluşan bacak ağrıları

Merhaba,

ben 11/05/2010 tarihinde sezeryanla doğum yaptım. iki ay sonra sağ bacağımın kalçamla birleştiği noktasında ağrılar başladı. Özellikle oturup kalkarken bir müddet klozete bile oturmakta güçlük çektim. bebeğimi emzirirken altını değiştirirken inanılmaz şekilde bacağıma bıcak sokuluyor sanki kırıyorlar. Bel fıtığı olabilirmi diye doktora gittim. Emar istedi. Çok küçük bir fotık olduğunu bunun benim ağrılarıma neden olmayacağını söyledi. Daha sonra noroloji doktoru benim ortopedi doktoruna gitmemi söyledi. Ortopedi doktoru bir çok doğum sonrası kadınlarda bu ağrının görüldüğünü dinlenmeyle ve zamanla geçeceğini bir şey yapamıyacaklarını söyledi. Ağrıları 5-6 ay çok yoğun çektim. Daha sonra azalmaya zadece eğilip doğrulurken afif bir ağrı girmeye başladı. 1 ay önce işe başladım ağrılar dahada arttı. Artık bacağımı uzatıp oturamıyorum, çalışırken masamdan kalkarken çok ama çok zorlanıyorum. Serviste giderken resmen bacağımı kırıyorlar bıçaklar sokuluyor. Çok sıkıntı çekiyorum. Ağrılar tamamen bacağımı sardı. Lütfen bana bu konuda yardımcı olun lütfen. Çok zahmetim var. Ne yapmalıyım hangi doktora gitmeliyim bu konuda bana yardımcı olacak iyi ve uzman doktoru nasıl bulabilirim. Allah aşkına bana yardımcı olun. Ağrılar bazan dayanılmaz oluyor. Şimdiden vereceğiniz bilgiler içim çok ama çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.

15 yorum “doğumdan sonra oluşan bacak ağrıları

 1. ceylan

  Ben üç ay önce dogum yaptim.Dogumum sezeryan belden uyusturmaydi.dogumdan bir kac hafta sonra sol ayagim diz hizasi agrimaya basladi ve bebegimin altini değiştirirken yada oturup kalkmak istedigimde çok zorlaniyorum .Dizimin arkasida günden gune şişiyor .bunun sebebini ogrene bilirmiyim simdiden çok teşekkür ediyorum.

  Read more: http://www.saglikekibi.com/deva/doktora-sor/dogumdan-sonra-olusan-bacak-agrilari-3s.html#ixzz3vekyAlJV

 2. Gülçin

  27.gün önce sezaryen ameliyati oldum diz ve bacaklarım çok ağrıyor oturup kalkarken zorlanıyorum ameliyatla ilgili olabilirmi ve sürekli uykum geliyor ve halsizlik var .

  • farklı nedenlerden olabilir kontrol etmek gerekiyor

 3. irem42

  Ben üç ay önce dogum yaptim.Dogumum sezeryan belden uyusturmaydi.dogumdan bir kac hafta sonra sol ayagim diz hizasi agrimaya basladi ve bebegimin altini değiştirirken yada oturup kalkmak istedigimde çok zorlaniyorum .Dizimin arkasida günden gune şişiyor .bunun sebebini ogrene bilirmiyim simdiden çok teşekkür ediyorum.

  • daha önceden bu tip bir sorun yaşadınız mı

 4. Zeynep

  Merhabalar ben 6ay önce doğum yaptım sezeryanla doğumdan sonra eklemlerinde ağrı kaldı diz kapaklarım dirseklerim ve özellikle el bileklerim ve parmaklarım artık her şeyi tutmakta zorluk çekiyorum ellerimin karşıladığını hissediyorum her geçen gün geçer diye bekledim ama nafile hiç azalma olmuyor nedeni nedir acaba sizce normalmi di r bu ağrılar ama bazen çekilmiyor teşekkürler

  • romatizmal değerlerinize baktırdınız mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.