Düşmeyen Ateş

Taşrada bir okulda öğretmenim.cuma günü öğleden sonra hem üşüme hem yanma ve bel altım sanki dayak yemiş gibi ağrıyordu.Yani ayakta duracak halim yoktu.Okuldan sonra saat 5-6 kadar ateşimi zor düşürdüm.gece 2.5 ta yine ateşlenmişim ve 38-39 civarı idi.sabah saat 5 e kadar zor düşürdüm.İçtiğim ilaçlar parol ve 10 aylık kızımın ateş düşürücü ilacı.

burun akıntım yok balgam çok az sadece tıskırınca kırmızı kırmızı sümük parçaları geliyor.

bugün ilçedeki sağlık ocağına gittim ama verilen ilaçlar beni tatmin etmedi.parol 1 gr lık antibiyotik ve ağız spreyi.

ateşim çok çıkıyor ve kolay kolay düşmüyor.Düşse bile 3-4 saat sonra tekrar çıkyor.Ayrıca koltuk altı sıcaklık değerleri ile kulak değerlerim çok farklı.kulak sürekli yüksek çıkıyor.Ayrıca kafam yüzüm yanıyor.

ne yapmalıyım?özellikle düşüp düşüp yükselen ateş için…ve tavsiye edebileceğiniz 28 yaşındaki bir erişkin için ateş düşürücü şurup..

19 yorum “Düşmeyen Ateş

 1. serkan

  Hocam atesim düşmüyor doktara gittim antibiyotik ağrı kedici ve ağız sipreyli verdi ama ateşim 39 dan aşaği düşmüyo ılık duşa girdim soğuk kompreks uyguladım düşmüyo ne yapmalıyım

 2. MLH YKA

  iyi günler doktor bey benim ateşim daima yükseliyor hastahaneye gittim 6 tane inne verdiler ve kullandım ondan sonra ateş için bir serum kullandım 7 8 saat falan iyidim sonra ateşim yine yüksldi ve düşürmek için ne yapmalıyım 15 yaşındayım sulcıtilacını kullandımm mesajıma cevap verirseniz sevinirim .

  • viral bir enfeksiyon mu var teşhis ne koydular

   • MLH YKA

    hocam sadece boğazımı açıp oo çokkötü dedi sönra ilaç yazacaktı sonra bendedim ilaç etki göstermiyor iğne yazdım ama ateşim daima yüksek serum bağladılar ve düşüremiyom ateşimi .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>